Získejte ZDARMA luxusní vestu jako DÁREK k objednávce nad 990 Kč.  

3 důvody, proč vařit na keramice

Keramické nádobí si získalo kuchaře po celém světě. Že ještě ve svém kuchyňském arzenálu keramickou pánev nemáte? Tak to co nejrychleji napravte. Řekneme vám proč.

           1. dobrá cena

Na rozdíl od titanového nebo nerezového nádobí, jehož cena se často šplhá do tisíců, si může keramické hrnce a pánve dovolit každý. Nekupujte však bezejmenné nádobí v supermarketovém výprodeji. Poohlédněte se po důvěryhodném prodejci a značce. Kvalitní materiál totiž zaručuje dlouhou životnost pánve a vaši spokojenost při jejím používání. Keramické hrnce jsou do ruky lehké, snadno se s nimi manipuluje a zesílené dno vede perfektně teplo. Na vaření tak spotřebujete méně energie a ušetříte.

           2. zdravé vaření bez tuku

Keramické nádobí proslavila jeho nepřilnavost. Ta funguje ještě líp než u teflonového nádobí. Na keramické pánvi usmažíte řízky nebo volská oka bez použití kapky tuku navíc. Navíc si můžete být jistí zdravotní nezávadností keramického povrchu. Nepřepaluje se ani při velmi vysokých teplotách, což znamená, že některé druhy keramiky zvládnou teplotu až 450 stupňů Celsia. Abyste nepřilnavé vlastnosti pánve využili maximálně, rozpalujte ji pozvolna a nenastavujte hořák na plný výkon.

           3. snadná údržba

Zapomeňte na dlouhé drhnutí hrnců ve dřezu. Při údržbě keramického nádobí vám postačí vlhká látková nebo suchá papírová utěrka. I pánev po smažení s ní jen lehce přejedete a máte ji jako novou. Keramický povrch je odolný vůči mechanickému poškození, tak při vaření klidně používejte dřevěné i plastové, či silikonové náčiní. Vydrží bez problémů také mytí v myčce. Při nákupu si ale ověřte, na jakém sporáku můžete keramické nádobí, které kupujete, používat. Obzvlášť si toto pohlídejte v případě, že máte doma indukční desku.

A jaké keramické nádobí by vám doma nemělo chybět?

Pánev na lívance – abyste si mohli na snídani usmažit voňavé lívanečky bez tuku:

Sada hrnců – najdete v ní vše, co běžně v kuchyni potřebujete:

Hluboká pánev s poklicí - bude se vám hodit pro vaření exotických pokrmů:

Online katalog

V novém katalogu naleznete tipy na Vánoce.

Adventní inspirace

Naši autoři spolu s vámi, našimi zákazníky, společně vytvářejí magazín plný rad, návodů, receptů a inspirací... Jste zvědaví, co je nového?

Newsletter

Novinky a akce

na váš e-mail

Detaily o zpracování osobních údajů naleznete zde.

Katalog produktů

Advent 2021

6577 výdejních
míst

a mnoho výhod
pro váš pohodlný nákup