Získejte ZDARMA luxusní vestu jako DÁREK k objednávce nad 990 Kč.  

7 důvodů, proč se do merino vlny zamilujete

Obyčejné vlněné svetry koušou, ale merino vlna je příjemná a vaši pokožku bude hýčkat jako hřejivé hedvábí. Pořiďte si teplou deku z merina nebo ponožky a prožijte zimu v teplíčku.

Obyčejné vlněné svetry koušou, ale merino vlna je příjemná a vaši pokožku bude hýčkat jako hřejivé hedvábí. Pořiďte si teplou deku z merina nebo ponožky a prožijte zimu v teplíčku.

1. Zahřeje vás.

Merino vlákno je duté, a proto perfektně izoluje a funguje vlastně jako přírodní termostat. Vlna ovcí se přizpůsobila nepříznivým horským podmínkám, a tak vás skvěle ochrání i proti té největší zimě. Bolí vás často záda? Pořiďte si luxusní vestu z merino vlny a zahřejte je suchým teplem.

2. Zůstanete v suchu.

V horách často prší a ovečky musely zůstat suché. Proto umí vlna od vaší pokožky odvést vlhkost o třetině své vlastní váhy. Výborně se proto hodí pro výrobu funkčního prádla.

3. Zpotíte se, a přesto nebudete cítit

Každý vlas vlny je obalen ovčím tukem, lanolinem. Díky tomu nemohou do vláken pronikat bakterie, které by se tam rozkládaly a způsobovaly zápach. Na výrobky z merino vlny nedají dopustit aktivní sportovci, ani nadšení turisti. Vyzkoušejte třeba ponožky z merino vlny a vyhnete se společenskému faux pas při zutí obuvi.

4. Nekouše a neškrábe.

Ve vlněném prádle nebo dece si budete připadat prostě skvěle. Merino vlna se chlubí měkkou a hebkou strukturou, která pokožce dopřeje při nošení maximální komfort.

5. Odpuzuje vodu.

Obsahu lanolinu ve vlně působí vodoodpudivě. Přece jen ovce nemůžou jen tak promoknout na kůži, a příroda je na to skvěle vybavila. Kapky vody po merinu do jisté míry stékají, a tak vás ochrání před okamžitým promoknutím.

6. Je vhodná i pro alergiky

Merino do svého vlákna nepropustí bakterie a nepřeje ani roztočům. Alergie na vlnu neexistuje, a tak si báječné pohodlí merina užijí i alergici. Zahoďte prašnou péřovou peřinu a pořiďte si chundelatou a heboučkou merino deku.

7. Přispějete k ochraně životního prostředí.

Ovce merino jsou vlastně takové továrny na výrobu vlny. Merino vlna proto pochází z obnovitelných zdrojů, a jejím nákupem přispějete k lepšímu stavu životního prostředí.

 

                                  

 

                                                                                                              

                                                                                         

 

   

Online katalog

V novém katalogu naleznete tipy na Vánoce.

Adventní inspirace

Naši autoři spolu s vámi, našimi zákazníky, společně vytvářejí magazín plný rad, návodů, receptů a inspirací... Jste zvědaví, co je nového?

Newsletter

Novinky a akce

na váš e-mail

Detaily o zpracování osobních údajů naleznete zde.

Katalog produktů

Advent 2021

6577 výdejních
míst

a mnoho výhod
pro váš pohodlný nákup