Získejte ZDARMA luxusní vestu jako DÁREK k objednávce nad 990 Kč.  

Bambusové a bavlněné ručníky - kde je rozdíl

V poslední době přišel do módy bambus. Především, co se textilií týče. Čím je tak výjimečný, že si ho všichni chválí?

Inovativní materiál
Zatímco bavlnu, ze které je froté vyráběno, používají lidé pro výrobu látek od dob starověkého Egypta, bambusové vlákno je vynálezem posledních let. Teprve na konci 20. století byla objevena technologie pro jeho zpracování. Od té doby se stal bambus oblíbeným materiálem pro výrobu látek všeho druhu.

Hebké, ale odolné
Textilie z bambusového vlákna jsou velmi příjemné na nošení a na omak vám připomenou jemné hedvábí. Dokonce i froté ručníky s přídavkem bavlněného vlákna jsou hebké a měkké. Velmi výraznou výhodu oproti bavlně představuje vysoká nasákavost bambusového vlákna. Ručníky a osušky s přídavkem bambusu absorbují 3-4 x více vlhkosti, než ty z klasické bavlny. Přitom je můžete vyprat stejně často a na stejnou teplotu jako obyčejné ručníky.

Zatuchlých ručníků už bylo dost
To, co však staví bambus do čela všech dosud používaných textilií pro výrobu bytového textilu, jsou jeho výjimečné antimykotické a antibakteriální podmínky. V bambusovém ručníku nepřežije ani zlatý stafylokok, postrach všech nemocnic. Proto by měli bambusové ručníky používat lidé trpící bakteriovými nebo plísňovými onemocněními. Jako příjemný vedlejší efekt této unikátní vlastnosti využijete doma to, že ani když ručník necháte zmačkaný nebo jej vytáhnete později z pračky, nebude zapáchat zatuchlinou.

Vyberte si kvalitu
Při výběrů ručníku se ohlížejte hlavně po kvalitě. Pod menší gramáž látky než je 500g/m3 nechoďte. Ručníky z řidší látky málo sají a rychle se při praní rozpadají. Při praní nepoužívejte aviváž. Obalí totiž vlákna ručníku a ten pak bude špatně sát vlhkost. Pokud se vám náhodou podaří k pracímu prostředku aviváž ze zvyku přidat, bude pár dalších pracích cyklů trvat, než se změkčující prostředek z ručníku dostane a bude sát opět na maximum.

Seznamte se s výhodami bambusu a vyzkoušejte si komfortní bambusové ručníky na vlastní kůži:

 

Online katalog

V novém katalogu naleznete tipy na Vánoce.

Adventní inspirace

Naši autoři spolu s vámi, našimi zákazníky, společně vytvářejí magazín plný rad, návodů, receptů a inspirací... Jste zvědaví, co je nového?

Newsletter

Novinky a akce

na váš e-mail

Detaily o zpracování osobních údajů naleznete zde.

Katalog produktů

Advent 2021

6577 výdejních
míst

a mnoho výhod
pro váš pohodlný nákup