Boj s okny

Když venku vysvitne jarní sluníčko, najednou jako by se přes noc na oknech narodily šmouhy a špína. Vše je vidět a tak se hned chytáme hadru a vyrážíme do boje. Výsledkem jsou pak naleštěné okna. A nebo taky ne. Záletí na tom, jak si s touto prací dokážete poradit. Není to žádná věda.

 

1.    Do mytí se pouštějte, jen pokud je venku alespoň pět stupňů nad nulou. Okna nikdy nemyjte za slunného počasí, protože voda i saponát rychle zaschnou.

2.    Nejdříve umyjte rám okna a pak až teprve samotné okno.

3.    Vyberte si přípravek. Názory na přípravky se liší, někdo nedá dopustit na vodu s jarem, jiní bojují za alkoholové prostředky na mytí.  Jar ale musíte pořádně odmýt, a to je rozhodně dost práce. Jinak ulpí na okně, vytvoří na něm lepavý film, na který se pak ještě lépe chytají nečistoty. Než používat špatný saponát, raději přidejte do vody trochu octa, zbavíte se tak mastnoty a ještě ušetříte. Dobrou volbou jsou přípravky s obsahem alkoholu nebo čpavku, které snadno vyprchají a okno nemá žádný film. Používat je můžete jak na okna, tak na okenní rámy.

4.    Ideální je používat kombinovanou stěrku s rozmývákem. Na nej dejte vodu s přípravkem a krouživými pohyby naneste na okno. Nahradit ho lze i kvalitní houbičkou.

5.    Poté setřete stěrkou.  Po každém tahu stěrkou směrem dolů si stěrku osušte papírovou utěrkou, ať si špínu neroznášíte dál.

6.    Okna doleštěte. Ideální jsou utěrky z mikrovlákna.  Babské rady sází na noviny nebo silonky.

7.    A máte hotovo!

I přes všechny rady se vám nedaří umýt okna do vysokého lesku. Tak jedna poslední rada na závěr.  Všem tvrďte, nemyju okna, protože mám ráda ptáky. Příliš pečlivě vyleštěná okna je přitahují ke smrtícímu nárazu. A nebo si objednejte úklidovou službu.

Online katalog

V novém katalogu naleznete tipy na Vánoce.

Adventní inspirace

Naši autoři spolu s vámi, našimi zákazníky, společně vytvářejí magazín plný rad, návodů, receptů a inspirací... Jste zvědaví, co je nového?

Newsletter

Novinky a akce

na váš e-mail

Detaily o zpracování osobních údajů naleznete zde.

Katalog produktů

Advent 2021

6577 výdejních
míst

a mnoho výhod
pro váš pohodlný nákup