Získejte ZDARMA luxusní vestu jako DÁREK k objednávce nad 990 Kč.  

Čajový dýchánek

Asijská moudrost praví, že čaj hojí duši i tělo. Šálek dobře připraveného dobrého čaje dokáže nejen zahřát, ale také uklidnit, nebo povzbudit. Se značkou BANQUET si můžete připravit kvalitní sypaný čaj stejně jednoduše jako ten sypaný.

Čaj je po vodě nejrozšířenějším nápojem na světě. Na jeho kvalitu má velký vliv nejen kvalita čaje, ale právě i vody. Ideální je nepoužívat příliš tvrdou a minerální vodu. Pokud nemáte to štěstí na kvalitní vodu přímo z kohoutku, raději si kupte balenou. Zelený čaj pak zalévejte vodou o teplotě 60 - 80 °C, černý čaj můžete zalít vodou o teplotě 100 °C. Doba luhování pak záleží na druhu čaje. U zeleného čaje z prvního nálevu stačí 3 minuty, u černého čaje 3 - 5 minut. Skvělým pomocníkem vám bude sítko na čaj. Po uplynutí doby luhování ho jednoduše vytáhnete a už se můžete věnovat jen skvělé chuti. Stejnou službu vám poskytne i french. Lístky čaje zůstanou uvězněny pod sítkem a vy si můžete vychutnávat dokonale čistý čaj. Nabízíme samozřejmě i konvice, které vám udělají tu samou službu.

A z čeho čaj pít? Každý má rád nejen jiný čaj, ale také si ho rád vychutnává po svém. Někdo ze skla, jiný nedá dopustit na hrnky. Stejně tak nikde není určeno, s čím a jak čaj si čaj vychutnat. Co kraj, to také jiný „čajový“ rituál. A žádný z nich není špatný. Tedy ani ten váš oblíbený.

V Číně a Japonsku se čaj stal kulturním jevem. Lidé totiž pokládají vaření a ochutnávání čaje za druh umění. Anglie se stala známá svým čajem o páté. Ten se pije slazený a ochucený mlékem. V Thajsku dostanete silný černý čaj s badyánem, vychlazený ledem a ochucený kondenzovaným mlékem a cukrem. V Indii také sází na čaj podávány s mlékem a oslazený třtinovým cukrem, někdy až na hranici samé poživatelnosti. V Egyptě si čaj dochucují třtinovým cukrem a lístky máty. V Tibetu i v Mongolsku se pije čaj se solí a s mlékem (v Tibetu s mlékem jačím), často se přidává také máslo. V Rusku je zvykem připravovat čaj v samovaru.

A jak ho máte rádi vy?

Online katalog

V novém katalogu naleznete tipy na Vánoce.

Adventní inspirace

Naši autoři spolu s vámi, našimi zákazníky, společně vytvářejí magazín plný rad, návodů, receptů a inspirací... Jste zvědaví, co je nového?

Newsletter

Novinky a akce

na váš e-mail

Detaily o zpracování osobních údajů naleznete zde.

Katalog produktů

Advent 2021

6577 výdejních
míst

a mnoho výhod
pro váš pohodlný nákup