Získejte ZDARMA luxusní vestu jako DÁREK k objednávce nad 990 Kč.  

Cibulák v červené a zelené

Pokud vás baví vaření, jistě si dáte záležet i na tom, jak své jídlo předložíte strávníkům. Přece výsledek svého zápolení u sporáku nemůžete ponechat bez další péče? Stolování je tou druhou půlkou celku, kterým dáváte najevo, že vám záleží na tom, co a jak budete jíst, a jak velmi vám záleží na okamžicích, kdy máte své blízké kolem sebe.

Patrně nemůžete mít pro každé jídlo jiný servis. Ale rozhodně i s tak výlučnou sadou nádobí, jako je porcelán s cibulovým vzorem, můžete pokaždé stolovat trošku jiným způsobem. I takto tradiční dekor lze převléct do současnosti. Pomohou vám barvy a váš důvtip. Vyberete si barevný akcent, který se vám k modrobílé kombinaci líbí,a podtrhněte jím servírované jídlo. I obyčejná večeře nebo odpolední svačina pak bude malým svátkem.

JAK NA BARVIČKY
Proberme se barvami, které se k modré a bílé barvě hodí. První v řadě je papriková červená. Ladí báječně a jistě se vám před očima okamžitě mihne představa našich národních barev. My jsme je směle zamíchali i do prostírání s cibulákem – jak to dopadlo, uvidíte na našem Facebooku, který spolu s celým národem fandí hokejovému týmu. 
Hned na druhém místě nás oslovily šťavnaté zelené tóny. Ale vsadit můžete i na oranžovou nebo cyklámen růžovou. Vyzkoušejte to! V každém případě posunete tradici o pořádný skok kupředu.

ČERVENÁ VZBUZUJE CHUŤ K JÍDLU
Máte doma nějakého nejedlíka? Pak prostírejte v červené. A nejen to. Vařte rajské polévky, grilujte papriky a rajčata, pořádejte hody s lívanečky a jahodovou zavařeninou, vyrábějte koktejly i ovocné knedlíky s malinami. Na stůl postavte mísu červených jablíček. Uvidíte, že jak dojde na červené dobroty, automaticky sáhnete po cibuláku, i když budete mít na výběr i další nádobí.

ZELENÁ JE FRESH
Anglický výraz tak skvěle vystihuje veškerou šťavnatost a čerstvost zelených odstínů kiwi, limetek, hroznového vína a mnoha druhů ovoce i zeleniny, které nás udržují v dobré kondici. Všechny odstíny se také skvěle hodí k modrobílým tónům cibuláku. Pořiďte si na stůl světle zelený běhoun, nádobí zkombinujte např. se zeleně zbarveným sklem. Chutné zeleninové saláty, špenátové těstoviny a výběr sýrů vám bude z cibuláku neobyčejně chutnat.

JAK NA TO 
A protože si hrajeme, přidáváme ještě jeden nápad, na sestavení luxusního etažéru, který lze během chvilky zase rozebrat a volně uložit. Pokud máte jen pár kousků ze servisu po babičce, neváhejte je podobně slepit lepidlem na porcelán a etažér použít jako mísu na ovoce a zeleninu. Ozdobí čestné místo vaší kuchyně.

1. PROSTOROVÁ SKLÁDAČKA
Potřebujete dva dělicí prvky - v našem případě to byly obyčejné bílé hrnečky na čaj, které vytvoří jednotlivá patra etažéru. Vyberte si však takové, které mají širší objem a výšku alespoň 7–8 cm. Příliš drobné nádobí by nezaručilo potřebnou stabilitu. Pro spojení porcelánu využijte šikovnou lepicí hmotu POWER TACK, která je netoxická a opětovně použitelná. Přilepíte ji k jakémukoliv čistému a suchému povrchu, a kdykoliv ji zase oddělíte a použijete znovu.

2. UŽ TO DRŽÍ…
Vezměte dva talíře, které chcete mít nad sebou a na hrneček nalepte malé kousky hmoty, pokud možno na dno i okraj hrnku po obvodu. S hmotou pracujte umytýma rukama. Nejprve ji propracujte v prstech až začne být na omak teplá. Pak kousek odtrhněte a vytvořte kuličky. Velmi silně je přitlačte na místo. Hrnek přitiskněte k talíři a stejně spojte další patro. Hmotu můžete opět seškrábat, aniž jakkoliv poškodila povrch lepených předmětů. 
POZN.: Etažér má potřebnou stabilitu, ale samozřejmě s ním zacházejte opatrně, je to jen provizorní řešení pro danou chvíli.

3. MALÝ TRIK NA SERVÍROVÁNÍ
Kiwi je efektní a chutné ovoce. Když plod rozkrájíte na plátky, je třeba ještě odstranit jeho slupku. Jednoduše ji odkrojte vykrajovátkem ve tvaru kruhu nebo kytičky. Dužina působí obzvlášť dekorativně, protože střed ovoce vytváří krásnou kresbu. Využijte toho.

Cibulák se vám krásně rozběhne po kuchyni i díky dalším pěkným předmětům s dekorem tradičního cibuláku. Modrá a bílá se vám nikdy neomrzí. 

Nerezové jídelní přbory

Nerezové kuchyňské nože

Termoska s pumpičkou 

Online katalog

V novém katalogu naleznete tipy na Vánoce.

Adventní inspirace

Naši autoři spolu s vámi, našimi zákazníky, společně vytvářejí magazín plný rad, návodů, receptů a inspirací... Jste zvědaví, co je nového?

Newsletter

Novinky a akce

na váš e-mail

Detaily o zpracování osobních údajů naleznete zde.

Katalog produktů

Advent 2021

6577 výdejních
míst

a mnoho výhod
pro váš pohodlný nákup