Získejte ZDARMA luxusní vestu jako DÁREK k objednávce nad 990 Kč.  

Crystal Banquet - sklenice pro každý drink

Značka BANQUET představuje řadu Crystal Banquet, kde objevíte sklenice pro každou příležitost. Nejen pro servírování vína, ale také na speciální nápoje jako je například martini nebo margarita. Každý nápoj si zaslouží speciální servírování.

Všechny sklenice z řady Banquet Crystal jsou vyrobeny z vysoce kvalitního křišťálového skla nebo olovnatého křišťálu. Mezi křišťálem a sklem existuje rozdíl, který se však mění podle země. Pro většinu západního světa znamená slovo křišťál přítomnost olova. Olovo změkčuje sklo a tím ho činí přístupnějším pro broušení a zároveň způsobuje, že sklo láme světlo, takže tříští paprsky procházející sklem do duhových barev. Rozdíl mezi sklem a křišťálem je patrný očima. Čím vyšší je obsah olova, tím větší je jeho oslnivý třpyt.

Při výrobě sklenic Crystal Banquet jsou využívány nejmodernější technologie foukání. Použití nejmodernějších technologií zaručuje prvotřídní jakost materiálů a vysoký lesk skla. Mimořádná pozornost je věnována vytvrzení horního okraje skla pomocí speciální metody tvrzení, čímž je dosažena výrazně delší životnost výrobků.

V každé sadě najdete 6 sklenic. Skleničky jsou vhodné do myčky nádobí. Veškeré produkty zakoupíte za uvedené ceny na www.decodoma.cz.

Sklenice na martini z řady Degustation Crystal, BANQUET

Martini je koktejl složený z ginu a vermutu, avšak gin se může zaměnit s vodkou. Do nápoje se pro zvýraznění chuti přidává oliva. Jde o oblíbený nápoj Jamese Bonda, k němuž se pojí legendární věta - Protřepat, nemíchat.

Sklenice Margarita Gourmet Crystal, BANQUET

Margarita je koktejl z tequilly, pomerančového likéru a limetkové šťávy, populární hlavně v USA a Mexiku. Dokonce tak oblíbený, že 22. února slaví Američané Národní den Margarity. Kromě tohoto nápoje se vám sklenice budou hodit také na servírování zmrzliny nebo sorbetů.
Sklenice Margarita 380 ml Gourmet Crystal, BANQUET

Sklenice na whisky Degustation Crystal, BANQUET

Whisky se servíruje ve speciálních sklenicích, tak zvaných whiskovkách se silným dnem (4 cl). K whisky se může přidat led nebo také soda.
Sklenice na whisky 320 ml Degustation Crystal, BANQUET

Sklenice Long Crystal, BANQUET

Sklenice využijete na různé druhy míchaných nápojů, tzv. long drinků. Vždy se připravují do větších sklenic o objemu 250-300 ml. Long drink se podává s větším množství nealkoholické přísady a s ledem. K řadě long drinků se váží i příběhy jejich vzniku. Například cuba libre, v překladu svobodná Kuba, byl vymyšlen v Havaně kolem roku 1900. Američtí vojáci si připíjeli nápojem složeným z typicky americké coly a kubánského rumu.
Sklenice long 350 ml Crystal, BANQUET

Sklenice Cordial Crystal, BANQUET

Tzv. likérka, neboli Cordial Glass, je sklenka různých tvarů i objemů. Jedno je však všem společné, dlouhá noha a malý kalíšek. Nalévají se do nich různé likéry. Ať už při podávání aperitivů nebo sladkých likérů, pro které jsou jako stvořené.

Sklenice na pivo Bistro Crystal, BANQUET

Češi vedou celosvětové statistiky ve spotřebě piva. Proč si ho nedat ale stylově ze sklenice z kvalitního křišťálového skla. Toto servírování ocení nejen ženy.
Sklenice na pivo 380 ml Bistro Crystal, BANQUET

Sklenice na bílé víno 715 ml Gourmet Crystal, BANQUET

Pokud vybíráte sklenice na víno, je lepší zvolit co nejtenčí sklo, aby mezi Vašimi ústy a vínem byla co nejtenčí překážka. Samozřejmostí by pak měl být stabilní podstavec sklenice. Sklenice vybírejte podle typu vína. Pro červená vína se hodí větší sklenice, pro bílá a růžová volte raději menší.
Sklenice na bílé víno 240 ml Bistro Crystal, BANQUET

Sklenice Burgundy 570 ml Gourmet, BANQUET

Krásným doplňkem slavnostní tabule se stane sklenice na víno z kolekce Gourmet. Dejte si z nich červené víno z Burgundska.
Sklenice Burgundy 570 ml Gourmet Crystal, BANQUET

Sklenice na šumivé víno Bistro Crystal, BANQUET

Sekt někdy také označován šumivé víno se nejčastěji podává ze sklenic ve tvaru flétny. Název sekt je občas zaměňován s názvem šampaňské víno, kterým se ale mohou honosit pouze vína z oblasti francouzské oblasti Champagne. Stejně dobře z nich lze podávat i perlivé víno, což není totéž, co šumivé. Jako perlivé víno se totiž označují ta vína, která jsou při lahvování nasycena oxidem uhličitým. Příkladem může být například oblíbení Lambrusco.
 

Online katalog

V novém katalogu naleznete tipy na Vánoce.

Adventní inspirace

Naši autoři spolu s vámi, našimi zákazníky, společně vytvářejí magazín plný rad, návodů, receptů a inspirací... Jste zvědaví, co je nového?

Newsletter

Novinky a akce

na váš e-mail

Detaily o zpracování osobních údajů naleznete zde.

Katalog produktů

Advent 2021

6577 výdejních
míst

a mnoho výhod
pro váš pohodlný nákup