Dárek od a do zet

Zaběhnout do obchodu pro bonbonieru nedá žádnou práci. Když však chcete komukoli říct, jak ho máte rádi, pak byste měli svůj čas věnovat výběru dárku - doslova od A do Z! Například vyrobte dárkovou krabičku a naplňte ji sladkými mandlovými písmenky.
 
Nebojte se, nemusíte je modelovat v dlaních. Pořiďte si do kuchyně šikovného pomocníka – silikonovou formu s abecedou. Ta je vhodná nejen na marcipánové těsto, ale stejně tak v ní odlijete čokoládu, napečete slané sušenky nebo si vyrobíte elegantní ledová písmena do letních nápojů. My jsme dokonce odlévali sádru, a s písmenky si doteď píšeme vzkazy po studiu :o) Podívejte se na náš článek z 1. května s názvem Pište si milé vzkazy.
 
JAK NA TO
Silikonovou formu je vhodné mírně vystříkat olejem ve spreji. Skutečně jen trošku, pak přebytek oleje vysajte kuchyňským ubrouskem. Ne vždy je to nutné, ale přece jen je každý marcipán, či cukrářská hmota jiná. Pokud by ta vaše trošku lepila, pak můžete formu také poprášit kukuřičným škrobem. Práce s formou je však úplně jednoduchá i bez pomoci.
 
1. CO BUDETE POTŘEBOVAT
Marcipánová písmenka vypadají pěkně, pracujete-li s několika odstíny. Můžete si připravit hmotu vlastní výroby a pak ji rozdělit na kousky a každou část obarvit jinou potravinářskou barvou. Pokud potřebujete jen pár písmenek na dort, případně do malé krabičky, využijte marcipánovou plastelínu. V balíčku naleznete šest odstínů. My jsme z ní vymodelovali přes 30 písmen. Na bonboniéru budete potřebovat dvě balení. 
Marcipán natlačte do formy, pomocí malé lžičky uhlaďte povrch a formu dejte zhruba na hodinu do mrazničky. 
Pak písmenka jednoduše vytlačte. 
Nechte je oschnout na rovném povrchu a mezitím si vyrobte krabičku.

2. RECYKLOVANÁ PLASTOVÁ KRABIČKA
Určitě to znáte. Občas si přinesete z obchodu potravinu, po které zůstane pěkná plastová krabička. Pokud vám ji bylo líto vyhodit, teď se bude hodit na dárkovou krabičku. Ta naše byla od zmrzliny.
Připravte si:

 • arch pěkného potištěného kartonu 
 • arch morušového nebo kousek hedvábného papíru 
 • nůžky 
 • lepicí pásku 
 • kousek široké saténové stuhy.
 1. Z kartonu vystřihněte dva pruhy – vnější podle výšky krabičky a vnitřní o 1 cm vyšší. 
 2. Pak obkreslete oválové dno a vystřihněte ho o pár milimetrů menší. 
 3. První pruh vytvoří plášť krabičky. Stočte ho kolem dokola (musí těsně přiléhat), z rubu slepte a navlékněte na krabičku. 
 4. Vnitřní ovál vytvořte stejně, spoj ponechejte na vnější straně. 
 5. Dovnitř krabičky vložte oválové dno. Okraj obtočte stuhou (můžete ji bodově přichytit aranžérskou gumou) a zavažte na mašličku. 
 6. Na dno krabičky namačkejte kousek morušového nebo hedvábného papíru a na něj naaranžujte marcipánová písmenka. Celek zavažte do celofánového sáčku.

Silikonové formy jsou naprosto skvělými pomocníky v kuchyni. Můžete v nich péct i mrazit, snadno se myjí, jsou lehoučké, což není zanedbatelné a nezaberou místo ve skříňkách. Pokrmy se z nich dobře vyklápějí. Určitě oceníte všechny jejich výhody. Vyzkoušejte například: 
 
Silikonová forma auta 
Silikonová forma hrad 
Silikonová forma vlak

Online katalog

V novém katalogu naleznete tipy na Vánoce.

Inspirujte se

Naši autoři spolu s vámi, našimi zákazníky, společně vytvářejí magazín plný rad, návodů, receptů a inspirací... Jste zvědaví, co je nového?

Newsletter

Novinky a akce

na váš e-mail

Detaily o zpracování osobních údajů naleznete zde.

Katalog produktů

Advent 2021

6577 výdejních
míst

a mnoho výhod
pro váš pohodlný nákup