Dřevění pomocníci od značky Banquet

Ačkoliv je na trhu řada modernějších materiálů, než je dřevo, v kuchyni zůstává stále velmi oblíbené. Značka Banquet nabízí řadu doplňků do kuchyně, vyrobených z různých typů dřeva. Ať už to jsou klasické vařečky z dubového dřeva, prkénko z gumovníkového dřevo nebo třeba ostrý bambusový nůž.

K výrobě je nejčastěji používáno tvrdé dřevo, které zajišťuje delší životnost. Z evropských dřevin je to zejména buk, dub, bříza, z exotických pak velmi oblíbený bambus nebo gumovník. Značka Banquet nabízí produkty například z tvrdého dubového dřeva, ale také z bambusu nebo gumovníku. A pozor, produkty ze dřeva mohou být i pěkně ostré, jako například bambusový nůž.

Bez tradičních dřevěných vařeček, obraceček, paliček na maso, válečků a dřevěných válů si nedovedeme vaření představit. Dřevěné pomůcky jsou vynikající zejména pro nádobí s antiadhézním povlakem, které nepoškodí. Údržba dřeva má ale svá pravidla. Raději je nemyjte v myčce, pokud u nich není uvedeno, že jdou v myčce mít. I takové dnes na trhu jsou.
Dřevěná vařečka Brillante, BANQUET

Dřevěné kuchyňské prkénko patří mezi kuchyňskou stálici. V každé kuchyni se určitě jedno najde. Dřevěné prkénko se nejlépe udržuje, pokud na mírně vlhké prkénko větší množství kuchyňské soli a necháte zhruba pět minut působit. Pak stačí sůl otřít a prkénko opláchnout horkou vodou. Pachu od cibule a jiných potravin se můžete zbavit také vymačkaným citronem, který je skvělý také na vařečky a další kuchyňské náčiní.
Dřevěné krájecí prkénko Brillante, BANQUET

Důležité je také jednou za několik týdnů olejování dřevěného prkénka. Olejování chrání prkénko před vstřebáváním velkého množství vlhkosti, praskáním, prohýbáním a také absorbcí bakterií. Po vyčištění a vysušení prkénka zahynou bakterie, která se nachází blízko povrchu, kde se vytvoří jakési "nepřátelské" prostředí pro vznik dalších bakterií.

Online katalog

V novém katalogu naleznete tipy na Vánoce.

Adventní inspirace

Naši autoři spolu s vámi, našimi zákazníky, společně vytvářejí magazín plný rad, návodů, receptů a inspirací... Jste zvědaví, co je nového?

Newsletter

Novinky a akce

na váš e-mail

Detaily o zpracování osobních údajů naleznete zde.

Katalog produktů

Advent 2021

6577 výdejních
míst

a mnoho výhod
pro váš pohodlný nákup