Dřevění pomocníci od značky Banquet

Ačkoliv je na trhu řada modernějších materiálů, než je dřevo, v kuchyni zůstává stále velmi oblíbené. Značka Banquet nabízí řadu doplňků do kuchyně, vyrobených z různých typů dřeva. Ať už to jsou klasické vařečky z dubového dřeva, prkénko z gumovníkového dřevo nebo třeba ostrý bambusový nůž.

K výrobě je nejčastěji používáno tvrdé dřevo, které zajišťuje delší životnost. Z evropských dřevin je to zejména buk, dub, bříza, z exotických pak velmi oblíbený bambus nebo gumovník. Značka Banquet nabízí produkty například z tvrdého dubového dřeva, ale také z bambusu nebo gumovníku. A pozor, produkty ze dřeva mohou být i pěkně ostré, jako například bambusový nůž.

Bez tradičních dřevěných vařeček, obraceček, paliček na maso, válečků a dřevěných válů si nedovedeme vaření představit. Dřevěné pomůcky jsou vynikající zejména pro nádobí s antiadhézním povlakem, které nepoškodí. Údržba dřeva má ale svá pravidla. Raději je nemyjte v myčce, pokud u nich není uvedeno, že jdou v myčce mít. I takové dnes na trhu jsou.
Dřevěná vařečka Brillante, BANQUET

Dřevěné kuchyňské prkénko patří mezi kuchyňskou stálici. V každé kuchyni se určitě jedno najde. Dřevěné prkénko se nejlépe udržuje, pokud na mírně vlhké prkénko větší množství kuchyňské soli a necháte zhruba pět minut působit. Pak stačí sůl otřít a prkénko opláchnout horkou vodou. Pachu od cibule a jiných potravin se můžete zbavit také vymačkaným citronem, který je skvělý také na vařečky a další kuchyňské náčiní.
Dřevěné krájecí prkénko Brillante, BANQUET

Důležité je také jednou za několik týdnů olejování dřevěného prkénka. Olejování chrání prkénko před vstřebáváním velkého množství vlhkosti, praskáním, prohýbáním a také absorbcí bakterií. Po vyčištění a vysušení prkénka zahynou bakterie, která se nachází blízko povrchu, kde se vytvoří jakési "nepřátelské" prostředí pro vznik dalších bakterií.

Tištěný katalog

Prolistujte si náš tištěný katalog plný novinek pro váš útulný domov. A navíc za super ceny! Neotálejte ani minutu a inspirujte se našimi nápady.

Inspirujte se

Naši autoři spolu s vámi, našimi zákazníky, společně vytvářejí magazín plný rad, návodů, receptů a inspirací. Jste zvědaví, co je nového?

Newsletter

Kolekce a akce

na váš e-mail

Detaily o zpracování osobních údajů naleznete zde.

Katalog produktů

Léto 2018

1338 výdejních
míst

a mnoho výhod
pro váš pohodlný nákup