Jak na luxusní zmrzlinu

Udělejte si prvotřídní zmrzlinu doma. Pokud už máte dost mazlavých podivností plných rostlinných tuků a éček z obchodu, není nic jednoduššího než si připravit mraženou pochoutku doma. Nepotřebujete žádné speciální vybavení, vystačíte si s obyčejným šlehačem a mrazákem.

Báječná vanilková zmrzlina
Zapomeňte na polárkové dorty s umělou vanilínovou příchutí a umíchejte si lahodný krém s pravou vanilkou. V případě, že budete místo lusku používat vanilkovou esenci, dejte při nákupu pozor, ať omylem nekoupíte vanilínovou tresť.

Co budete potřebovat:

400 ml kondenzovaného mléka Salko
400 ml 33% smetany na šlehání
1 lžička vanilkové esence nebo semínka z vydlabaného vanilkového lusku

Všechny suroviny smíchejte a ručním šlehačem našlehejte do krému. Ten nalejte do plastové nádoby a dejte do mrazáku. Směs je vhodné během mrazení zhruba v půlhodinových intervalech promíchat, aby se z ní nestala nedobytná kostka. Pokud si chcete připomenout starou dobrou ruskou zmrzlinu, podávejte mražený vanilkový krém s obyčejnými oplatky.

Tip! Přimíchejte do vanilkového krému holandské kakao a budete mít skvělou čokoládovou zmrzlinu.

Pravá karamelová zmrzlina
Jako v sedmém nebi se budete cítit v momentě, kdy si dáte do pusy lžičku zmrzliny z opravdového mléčného karamelu. Rozhodně jí udělejte aspoň dvě dávky, jinak se o ni doma poperete.

Co budete potřebovat:

400 ml karamelového Salka
400 ml 33% smetany na šlehání

Suroviny smíchejte a vyšlehejte ručním šlehačem (výsledný karamelový krém raději neochutnávejte nebo ho sníte na posezení). Krém nalejte do plastové nádoby a dejte do mrazáku. Opět přibližně v půlhodinových intervalech směs promíchávejte, aby zůstala nadýchaná.

Tip! Pokud v obchodě neseženete karamelové Salko, kupte obyčejné a dvě hodiny plechovku povařte. Slazené kondenzované mléko se uvaří na karamel.

Co by se vám mohlo k přípravě zmrzliny hodit
Šikovný ruční šlehač levou zadní našlehá krémy i těsto na piškot.

Praktické plastové nádoby užijete při mražení zmrzliny i uskladnění potravin.

A pokud očekáváte vícero zájemců o zmrzlinu, budou se vám hodit tvořítka na nanuky.

Online katalog

V novém katalogu naleznete tipy na Vánoce.

Inspirujte se

Naši autoři spolu s vámi, našimi zákazníky, společně vytvářejí magazín plný rad, návodů, receptů a inspirací... Jste zvědaví, co je nového?

Newsletter

Novinky a akce

na váš e-mail

Detaily o zpracování osobních údajů naleznete zde.

Katalog produktů

Advent 2021

6577 výdejních
míst

a mnoho výhod
pro váš pohodlný nákup