Jak správně změřit sedačku

Pro výběr správného potahu je potřeba vaše křeslo nebo sedačku změřit. Podle rozměrů je pak snadné vybrat vhodný typ.

 

ZMĚŘTE VÝŠKU

Nejlépe se měří zezadu nábytku nebo z boku. Sedačku nebo křeslo měřte od země (ale pozor, bez nožiček) až po zakončení.

U většiny potahů je ideální výška sedacího nábytku mezi 90 - 100 cm. U potahů Glamour je výška až do 110 cm. Výjimkou je potah na křeslo ušák, který se natáhne až do 114 cm.

 

ZMĚŘTE ŠÍŘKU (DÉLKU)

Měří se včetně opěrek na ruce, jako byste přes opěrky položili pravítko. Pokud si nejste jistí, jak postupovat při měření rohové sedačky, podívejte se na naše video.

Údaj na e-shopu uvádí celkovou šířku včetně područek v rozmezí "od - do" Například pokud máte křeslo široké 80 cm, tak je to přesně v rozmezí, kdy vám potah bude sedět. Pokud máte křeslo široké více jak 110 cm, je třeba uvažovat o větším potahu než je potah na křeslo. Tedy na dvousedačku.

 

ZMĚŘTE HLOUBKU

Tento údaj je důležitý pro výběr potahu pro křeslo ušák nebo potahu pro sedačku s otomanem. U křesel je doporučovaná hloubka maximálně 80 cm, u potahu s otomanem až 100 cm. U sedaček tento údaj uveden vůbec není, ale potahy bez obav padnou i na hlubší sedačky.

A pak už stačí jen rozměry porovnat s naší nabídkou. Nabízíme potahy od tří různých výrobců a jejich rozměry se nepatrně liší. Pokud tedy nenajdete vhodný potah například u španělského výrobce, vyzkoušejte ještě potahy z Itálie nebo Turecka

Tištěný katalog

V novém katalogu najdete tipy na dárky pro vaše blízké, ale i inspiraci na vánoční dekorace. Vyhněte se předvánočnímu stresu a objednejte si v klidu domova.

Inspirujte se

Naši autoři spolu s vámi, našimi zákazníky, společně vytvářejí magazín plný rad, návodů, receptů a inspirací. Jste zvědaví, co je nového?

Newsletter

Kolekce a akce

na váš e-mail

Detaily o zpracování osobních údajů naleznete zde.

Katalog produktů

Vánoce 2018

1338 výdejních
míst

a mnoho výhod
pro váš pohodlný nákup