Získejte ZDARMA luxusní vestu jako DÁREK k objednávce nad 990 Kč.  

Jak vybrat správnou matraci

Kdo by si chtěl dobrovolně připadat si jako princezna na hrášku kvůli špatně vybrané matraci? A to ztuhlé a bolavé tělo ráno! Průměrný spáč stráví v posteli asi třetinu svého života. Vyberte si správnou matraci a vyspěte se konečně do růžova.

 

Kdo by si chtěl dobrovolně připadat si jako princezna na hrášku kvůli špatně vybrané matraci? A to ztuhlé a bolavé tělo ráno! Průměrný spáč stráví v posteli asi třetinu svého života. Vyberte si správnou matraci a vyspěte se konečně do růžova.

Tvrdá nebo měkká?

I když výrobci u matrací stupeň tvrdosti uvádí, neexistuje žádný jednotný systém značení. Tak se stává, že jedna matrace nese označení "tvrdá", na druhé se píše "střední" a obě jsou střední. Každý odborný prodejce matrací vám potvrdí, že tvrdé matrace by si měli kupovat lidé těžší a měkké zase ti s lehčí tělesnou konstitucí. Ve finále se ovšem rozhodněte podle toho, jak se cítíte, když si na ni lehnete. Pozor na příliš měkké matrace, do kterých se zaboříte tak, že budete mít kulatá záda - začnou vás totiž časem bolet.

Kolik zátěžových zón má matrace mít?

Všeho moc škodí. A platí to také o zátěžových zónách na matraci. Pokud má matrace sedm zón, ruce pryč od ní. Optimální jsou tři zátěžové zóny - a to pro ramena, boky a lýtka. Tím pokryjete místa, na kterých matraci nejvíc zatížíte. Pokud byste měli správně ležet na matraci s vyšším počtem zátěžových zón, nesměli byste se ani pohnout, abyste neleželi špatně.

Spíte na zádech nebo na boku?

Všechny matrace počítají s tím, že spíte na zádech, kdy vaše páteř kopíruje přirozený tvar písmena S. Pokud ovšem spíte rádi na boku nebo na břiše, pořiďte si raději velký anatomický polštář, který vás podepře a vytvoří tak páteři potřebnou oporu.

Jaký materiál je top?

Každý materiál má své pro a proti. Nejlépe však ze srovnání vychází matrace ze studené paměťové pěny. Zachovávají si totiž vlastnosti latexu, ale oproti němu je matrace ze studené pěny s ohledem na své užitné vlastnosti velmi levná. Studená pěna totiž vyniká vysokou elasticitou, měkkostí, antialergickou ochranou proti roztočům, skvěle se přizpůsobí tělu, odvádí velice dobře vlhkost a lépe odráží teplo zpět. U matrací z pěny Eliocel získáte také osmiletou záruku proti jejich deformaci.  Navíc u ní nemusíte řešit svou váhu, je vhodná pro všechny váhové kategorie.

Vyberte si novou matraci, na které se pohodlně a krásně vyspíte dnes i následujících 2920 nocí.

Online katalog

V novém katalogu naleznete tipy na Vánoce.

Adventní inspirace

Naši autoři spolu s vámi, našimi zákazníky, společně vytvářejí magazín plný rad, návodů, receptů a inspirací... Jste zvědaví, co je nového?

Newsletter

Novinky a akce

na váš e-mail

Detaily o zpracování osobních údajů naleznete zde.

Katalog produktů

Advent 2021

6577 výdejních
míst

a mnoho výhod
pro váš pohodlný nákup