Jak vybrat správný přehoz

Může se zdát, že krásná a čistá sedací souprava zcela jistě nepůjde dohromady s dětmi, domácími mazlíčky, jídlem a pitím. Moderní potahy na sedací soupravy však dokazují, že to jde docela snadno. Potahy udrží novou sedací soupravu déle v bezvadném stavu a stejně tak dobře prodlouží život sedací soupravě staré a osezené.

Při výběru typu potahů máme prakticky dvě možnosti. Tradičním řešením je klasický přehoz, který zakryje jen nejvíce namáhané části sedačky, jako je sedák a opěrka. Přehozy volíme i tehdy, když má sedací souprava velice nestandardní rozměry. Můžeme vybírat z velkého množství různých materiálů, skutečným hitem v poslední době je mikrovlákno v beránkové úpravě. Tento oblíbený materiál nejen úžasně vypadá, ale je i velice příjemný, hebký a hřejivý. Okoukaný obývací pokoj tak dostane během chvilky nový šmrc.

Uvažujete-li o zásadnější změně, zvolte elastické napínací potahy, jež sedací soupravu zcela zakryjí a změní tak jednoduše, během pár minut její vzhled.

Napínací potahy můžete pořídit nejen na sedačky a křesla, ale i na jídelní židle. Dosáhnete tak dokonalé harmonie jídelního koutu s obývacím pokojem a věřte, že to stojí za to! Potahy jsou vyrobeny z velmi odolné kombinace bavlny a polyesteru.

Při výběru napínacích potahů, se u materiálu můžeme setkat s výrazy monoelastický, multielastický a bielastický. I když to zní složitě, jedná se jen o dva typy materiálu. Monoelastický materiál je pružný a roztažitelný pouze jedním směrem. V naší nabídce najdete z tohoto materiálu například potahy od španělské firmy Nueva Textura. V případě materiálu označeného jako multielastický nebo také bielastický, se jedná o 100% pružný materiál roztažitelný do všech směrů, který se perfektně přizpůsobí nejrůznějším tvarům sedacího nábytku.

Dále se materiály liší také svojí texturou. Můžeme vybrat potahy s jemnou, či výraznou texturou a velice krásně vypadají i bielastické potahy s jedinečným 3D reliéfem, které jsou chloubou italské firmy Gaico. Nezapomeňte však, že před nákupem napínacích potahů, je třeba nejprve sedací soupravu velice pečlivě změřit. Jen tak bude vaše nově oblečená sedačka vypadat perfektně a vy se vyhnete zklamání z nepadnoucího potahu.

Podívejte se na proměny, které jsme sami vyzkoušeli, a přesvědčte se, že to skutečně stojí za to!

Online katalog

V novém katalogu naleznete tipy na Vánoce.

Inspirujte se

Naši autoři spolu s vámi, našimi zákazníky, společně vytvářejí magazín plný rad, návodů, receptů a inspirací... Jste zvědaví, co je nového?

Newsletter

Novinky a akce

na váš e-mail

Detaily o zpracování osobních údajů naleznete zde.

Katalog produktů

Advent 2021

6577 výdejních
míst

a mnoho výhod
pro váš pohodlný nákup