Jak vybrat ten nejlepší ručník

Měkoučký a heboučký. Přesně tak by měl kvalitní ručník vypadat. A taky by měl sát. K čemu vám bude krásný ručník, když budete i po utření s ním mokří jako myši. Poznejte prvotřídní ručníky na první pohled a naučte se, jak se o ně správně starat.

Sledujte gramáž
Už při výběru ručníků se zaměřte na materiál, z kterého jsou ručníky vyrobeny. Dbejte na to, aby obsahovaly co nejvíc bavlny. Její obsah poznáte podle gramáže a taky podle toho, jak ručník na omak působí. Na výrobu kvalitního ručníku je potřeba velké množství bavlny, proto jsou takové ručníky těžké, ale zároveň velmi měkké a savé. Rozhodně nekupujte ručníky, které mají na štítku gramáž nižší než 400 g/m2. Takové vám budou jenom k zlosti - jsou tenké, tvrdnou a málo sají. Naopak jako v bavlnce se budete cítit v ručnících a osuškách o gramáži nad 500 g/m2.

 

Vyzkoušejte bambus

Novinku v oboru textilních vláken představuje bambusové vlákno, kterou čím dál tím častěji najdete také v ručnících. Bambusová viskóza vyniká nad bavlnou svými antibakteriálními schopností a hedvábným leskem. Už se vám proto nestane, že by ručník zatuchl nebo nepříjemně zapáchal. Kromě toho saje až 3x více vody, protože je bambusové vlákno duté. Obě vlastnosti oceníte zejména u koupelnových ručníků, které v uzavřených prostorách schnou jen pomalu.

Jak ručníky udržovat
Ručníky naštěstí žádnou speciální péči nepotřebují. Přesto byste se měli držet několika zásad, abyste se i po stém vyprání radovali z ručníků měkkých a nadýchaných jako obláček.

  • před prvním použití ručníky dvakrát vyperte, aby se vlákna zatáhla, prodloužíte tím životnost ručníku

  • perte ručníky podle barev a v odpovídajícím pracím prostředku

  • nepoužívejte aviváž, která vlákna potáhne tenkým filmem a ručník ztratí část své savosti

  • ručníky nežehlete, smyčky látky, které tím zploštíte, přijdou o svou savost

  • místo aviváže můžete použít ocet v množství asi 0,5 dcl na jedno praní

Online katalog

V novém katalogu naleznete tipy na Vánoce.

Adventní inspirace

Naši autoři spolu s vámi, našimi zákazníky, společně vytvářejí magazín plný rad, návodů, receptů a inspirací... Jste zvědaví, co je nového?

Newsletter

Novinky a akce

na váš e-mail

Detaily o zpracování osobních údajů naleznete zde.

Katalog produktů

Advent 2021

6577 výdejních
míst

a mnoho výhod
pro váš pohodlný nákup