Získejte ZDARMA luxusní vestu jako DÁREK k objednávce nad 990 Kč.  

Jedlé dárky

Dárky, které se dají sníst, jsou úplně nejlepší. Potěší vás několikrát. Nejprve tím, že je pro vás někdo pracně vyráběl, potom tím, že jsou krásné a nápadité – a pochopitelně nakonec, když je spokojeně sníte.

 

Součástí dárku, a ne zanedbatelnou, je pěkná sklenice, která by se měla k připravovanému obsahu hodit. Může mít neobvyklý tvar, zajímavý uzávěr, pěkné víčko s potiskem zeleniny, ovoce, hub apod. A na závěr přijde to nejzábavnější. Sklenici nějak vtipně nazdobte. Třeba ji jen označte jmenovkou a přáním, přibalte recept na dobrotu, kterou obsahuje, nebo přidejte nějakou legrácku – např. kousek mapy, kde jste nasbírali borůvky. Nejdůležitější je trefit se do chutí a do dobré nálady.


JAK NA TO
Při každém zavařování, nakládání i přípravě marmelád je třeba myslet na to, že si chcete 2-3 skleničky odložit stranou jako dárky. Těm pak připadnou ty nejhezčí sklenice a víčka. Až přijde jejich čas, ještě je náležitě dozdobíte. K tomu poslouží kousky stužek, lýka i provázků, odstřižky barevných papírů, kousek tabulové fólie, na kterou se dá opakovaně psát křídou, zbytečky textilu na převázání víček. Zkrátka to, co doma najdete. Skvělým pomocníkem je raznice, díky které získáte různě tvarované cedulky, na něž lze napsat věnování. Koupíte ji ve výtvarných potřebách.

 

1. BROSKVE V BRANDY / OSTRUŽINOVÝ DŽEM / PEČENÝ ČAJ

  • Broskve v alkoholu jsou trošku pánskou záležitostí. Jako ambaláž můžete zvolit pomačkaný balicí papír a provázek. Máte-li kousek tabulové fólie, vyrobíte si z ní spoustu štítků, které díky lepicí rubové straně dobře drží. My jsme trochu improvizovali a použili kus černého kartonu a nalepili ho Tenylem. Psát můžete stříbrným lihovým popisovačem.
  • Ostružinový džem je luxusní lahůdkou, dostal tedy elegantní uzávěr polepený plastickou tapetou a dvoubarevnou vázací šňůrku. Na vyraženou cedulku napište láskyplné věnování.
  • Pečenému čaji sluší křehký krejzlík z morušového papíru a dárková visačka vyseknutá raznicí z oboustranného potištěného kartonu. Ke sklenici přidejte třeba malý cedník. Bude se hodit i na přípravu dalších čajů.

 

 

2. SUŠENÉ HOUBY / VIŠNĚ DO ČOKOLÁDY / BAZALKOVÉ PESTO / PAMPELIŠKOVÝ MED

  • Sklenici s houbami dozdobte drobnými dekoracemi, které se prodávají v květinářstvích, a přírodním lýkem. My jsme si vyrobili houbičky vytvarované plstěním za sucha – pomocí plsticí jehly a kousků barveného ovčího rouna. Pokud tuto techniku ovládáte, houby jsou za chvilku hotové.
  • K višním naloženým v griotce přibalte malé košíčky na výrobu čokoládových bonbonů. Určitě víte, komu jste je připravili.
  • Sklenici s pestem přepáskujte kouskem barevného papíru a popište silným, stříbrným lihovým fixem. Provázkem upevněte několik bobkových lístků.
  • K medu přibalte lžičku nebo speciální spirálku na med a visačku vyrobte z kousku hrubě tkaného textilu. Nemusí na něm být přímo medvěd, vyberte třeba pěkný dekor s lučními květinami.

3. TROCHA FANTAZIE
Vidíte, že si můžete vymýšlet do nekonečna. A nemyslete si, že dáváte jen maličkost. S drobným dárkem věnujete to nejvzácnější – svůj čas i kousek svého srdce.

A do čeho můžete dárky vyrobit? 

 

 

Máme pro vás i další skvělé tipy, které v domácnosti oceníte!

Jestli se vám náš nápad líbil, nenechte si ho pro sebe. 

 

A aby vám žádné další neunikly, zaregistrujte se nebo se staňte naším fanouškem na facebooku.

Online katalog

V novém katalogu naleznete tipy na Vánoce.

Adventní inspirace

Naši autoři spolu s vámi, našimi zákazníky, společně vytvářejí magazín plný rad, návodů, receptů a inspirací... Jste zvědaví, co je nového?

Newsletter

Novinky a akce

na váš e-mail

Detaily o zpracování osobních údajů naleznete zde.

Katalog produktů

Advent 2021

6577 výdejních
míst

a mnoho výhod
pro váš pohodlný nákup