Kde se vzalo mikrovlákno

Řada textilních produktů je vyrobena z mikrovlákna. Co to ale ve skutečnosti je a jaké vlastnosti můžete od takových věcí očekávat?

Mikrovlákno, jak už název napovídá, tvoří velmi malá vlákna. Jde o umělé textilní vlákno vyrobené z polyesteru jemnější než 1 dtex. Jen pro srovnání, je to vlákno tenčí než přírodní hedvábí. Například bavlněné vlákno je v porovnání s mikrovláknem až 3x hrubší, vlna pak dokonce 4x. Rozhodně ale nečekejte žádnou umělotinu. Budete překvapeni, jak úžasný je tento materiál na dotek. Mikrovlákno můžete mít v různých úpravách. Například v heboučké beránkové úpravě, ale také v úpravě s lesklým vlasem a nebo úplně hladké jako na našich potazích a přehozech.

První známé mikrovlákno vyrobily v roce 1965 z japonských laboratoří. Ta správná průmyslová výroba, která přinášela zisky, se rozjela ale až v roce 1980. V roce 2004 už celosvětová výroba polyesterových mikrovláken dosáhla 1,2 miliony tun.

Výrobky z mikrovláken odpuzují vlhkost a chlad z vnějšku. Velké množství pórů také umožňuje snadné odpařování potu. Produkty z mikrovlákna jsou na omak velice příjemné, jsou měkoučké a velmi se podobají přírodnímu hedvábí. Materiál je odolný proti žmolkování a praním a čištěním neztrácí své pozitivní vlastnosti.

Nejvýznamnější výhodou mikrovlákna je, že díky velmi jemné struktuře umí udržet teplo. Je extrémně hřejivé a vyniká úžasnou hebkostí a jemností. Když se do něj zachumláte, možná si vzpomenete na dětství a to, jak jste milovali hebké plyšáky. Můžeme potvrdit, že náš beránek z mikrovlákna je u dětí obzvlášť oblíben a nepochybně si ho zamilujete i vy.

Vzhledem k tomu, že se jedná o velmi hustě pletený materiál je u něho omezena prostupnost pylů a roztočů. Je tedy vhodné i pro alergiky. A vzhledem k tomu, že se dá prát, můžete ho bez obav vložit do pračky. Materiál je velmi stálý a i po mnohočetném vyprání jsou barvy jasné a zářivé. Výrobky z mikrovlákna lze běžně prát v automatické pračce při maximální teplotě 40 C°.  Doporučujeme ale nepoužívat aviváž, která vlákno obalí stejně jako v případě ručníků.  To, že se dají produkty z mikrovlákna prát, oceníte i u potahů na sedačky a křesla. Už vás nerozhází, když na sedačce objevíte novou skrvnu. 

Online katalog

V novém katalogu naleznete tipy na Vánoce.

Inspirujte se

Naši autoři spolu s vámi, našimi zákazníky, společně vytvářejí magazín plný rad, návodů, receptů a inspirací... Jste zvědaví, co je nového?

Newsletter

Novinky a akce

na váš e-mail

Detaily o zpracování osobních údajů naleznete zde.

Katalog produktů

Advent 2021

6577 výdejních
míst

a mnoho výhod
pro váš pohodlný nákup