Získejte ZDARMA luxusní vestu jako DÁREK k objednávce nad 990 Kč.  

Korálová - barva roku 2019

Každý rok vyhlašuje společnot Pantone barvu roku. Novou královnou je korálová a odstín nese jméno Living Coral (PANTONE 16-1546). Jeho hlavním úkolem je vnést do každodenních životů pocit sounáležitosti a probudit optimismus. Má poskytovat útěchu i povzbuzení v současném proměnlivém světle a zároveň připomenout prchavou krásu přírody v podobě korálů.

 

 

PROČ SI VYBRAT KORÁLOVOU 

Korálová je teplý odstín oranžové s nádechem růžové. Tahle barva prostory neskutečně proteplí a potěší všechny, kteří touží po útulném, ale zároveň energickém interiéru. Díky tomu, že vzbuzuje pocit sounáležitosti, hodí se zejména místností, kde se setkáváme s lidmi. Ideálně například v obývacím pokoji. Pokud se bojíte korálovou barvu použít na stěnách, proměňte do této trendové barvy vaši sedací soupravu. Stačí ji vybavit napínacím potahem a změnu budete mít během 5 minut. Do obývacího pokoje je možné zvolit i jednotlivé křesílka v tomto odstínu. Podobně můžete proměnit i taburet. Drobnosti v jasné korálové barvě byt opravdu rozzáří.

 

JAK KORÁLOVOU KOMBINOVAT V INTERIÉRU                       

Díky své výlučnosti se k ní řada barev nehodí. Ovšem ty odstíny, které k ní přiřadíte, vytvoří zcela individuální prostor. Například s černým lakovaným nábytkem bude působit akademicky, s lakovaným nábytkem v barvě slonové kosti bude vypadat jemně a žensky.   

KORÁLOVÁ + NEUTRÁLNÍ TĚLOVÉ TÓNY

Pudrové barvy a tělové odstíny se mohou zabydlet na stěnách, na dekoru nádobí, na polštářcích s květinovou tématikou. Celý prostor bude vypadat klidně a delikátně a vaše nová pohovka náležitě vynikne.

 

KORÁLOVÁ + DOPLŇKOVÉ BARVY OCELI

Pokud jste vyladili prostor do jemných pudrů - vhodných ke korálové barvě, je čas na odstín, který bude působit architektonicky. A to je sytá šeď, silná barva, která vytvoří kontrast pro koberce, kombinace nábytku, rámy obrazů. Pokud na stěnu, kde je umístěná pohovka, dopadá dostatek světla, zvolte si ocelovou barvu i za ni. 

 

KORÁLOVÁ + KONTRAST TYRKYSU

Doplňkovou barvou přinášející kontrast, je barva tyrkysu. S korálovou působí melodramaticky a výtvarně. Šetřete s ní, jako se šafránem, ale pusťte ji do prostoru. Jen tak nedbale rozhoďte pár polštářků, přidejte pléd se stopou této barvy.

Italské napínací potahy Buklé nabízíme 9 rozměrech – křeslo, dvojsedačku, trojsedačku, rohovou sedačku, sedačku s otomanem vpravo i vlevo, relaxační křeslo a povlaky na polštářky. A 10 barvách. Jednou z nich je právě barva tohoto roku korálová.

Online katalog

V novém katalogu naleznete tipy na Vánoce.

Adventní inspirace

Naši autoři spolu s vámi, našimi zákazníky, společně vytvářejí magazín plný rad, návodů, receptů a inspirací... Jste zvědaví, co je nového?

Newsletter

Novinky a akce

na váš e-mail

Detaily o zpracování osobních údajů naleznete zde.

Katalog produktů

Advent 2021

6577 výdejních
míst

a mnoho výhod
pro váš pohodlný nákup