Krabičky s dobrotami

Blažený prázdninový čas je obdobím odpočinku, ale také mnohých aktivit, které s sebou nesou přesuny z místa na místo. Bez dobrého jídla se přitom neobejdete a tak si pokaždé připravte pár šikovných krabiček na cestu. Vejde se do nich přesně to, co by mělo obsahovat kvalitní stravování celé rodiny - ovoce, porci zeleniny, hlavní jídlo a nejspíše i nějaké to mlsání, které dodá potřebnou energii. 
 
Záleží jen na vás, jak se s přípravou stravy do krabiček vyřádíte. Připravili jsme pro vás pár nápadů, které příliš času nevyžadují. Protože s vámi většinou cestují děti, udělejte jim radost i několika legráckami. Putování jim bude připadat zábavnější.
 
JAK NA TO?
Docela jednoduše. Ke slovu přijde sada ultralehkých plastových misek s dobře těsnícími víčky Always Fresh BOX & BAG na potraviny. Sada obsahuje 40 dílů, takže vás nemůže zaskočit výběr potřebné velikosti krabičky. Potraviny v nich vydrží dlouho čerstvé. Miskám nevadí teplo ani chlad, takže je využijete v ledničce, mikrovlnné troubě i v myčce. Na cestách je určitě oceníte.

1. DĚTEM DO BATŮŽKU
Sbalit se dá i zdravé mlsání. Do celofánového sáčku můžete uzavřít sladké křížaly, slané sušenky, křupavé müsli promíchané rozinkami. Sáček naplňte tak, aby uprostřed zůstalo volné místo. Otvor dokonale uzavřete lepicí páskou. Na dřevěný prádlový kolíček nalepte plastové oči a do kolíčku sevřete dva plyšové drátky. Kratší konce stočte jako pusu, delší zamotejte do spirálek tak, aby motýl získal tykadla. Sáček smáčkněte pod kolíček, a je hotovo, doslova za pět minut.

2. SENDVIČE S MYŠKOU
Do krabičky s chutnými sendviči se nenápadně schovala myška. Není divu, našla kus sýra… Vzhledem k tomu, že ji maminky vykouzlí z obyčejného vajíčka, nebude to nikomu vadit. Vousky vyrobte ze snítek petrželky, čenich z hrášku napíchnutého na kousku párátka. Oči tvoří dva hřebíčky, ouška dva plátky ředkvičky vložené do zářezů. Vykousnutý sýr vznikl miniaturním tvořítkem na linecké cukroví.

3. LODIČKY Z BROSKVÍ
Málo známé ovoce se bude dětem líbit. Jedná se o broskve, které pocházejí z Číny a pěstují se tam celé věky; zmiňuje se o nich už čínský spis z roku 1081. Vesele doputovaly do našich obchodů a tak můžete ochutnat jejich sladkost a šťavnatost. Větším dětem zapíchněte do placatých broskví kousek špejle s papírovou plachtou – a můžete cestovat s větrem o závod. Do hlubokých krabic se lodičky vejdou bez problémů.
 
TIP: Do nejmenších misek napečte každému jahodovou bublaninu. Netrvá to ani 10 minut.
 
Svačinový box v tašce
Termomísa
Přenosný ohřívací termobox

Nenechte si utéct další naše tipy, které pro vás pravidelně připravujeme a zaregistrujte se.

 

Online katalog

V novém katalogu naleznete tipy na Vánoce.

Adventní inspirace

Naši autoři spolu s vámi, našimi zákazníky, společně vytvářejí magazín plný rad, návodů, receptů a inspirací... Jste zvědaví, co je nového?

Newsletter

Novinky a akce

na váš e-mail

Detaily o zpracování osobních údajů naleznete zde.

Katalog produktů

Advent 2021

6577 výdejních
míst

a mnoho výhod
pro váš pohodlný nákup