Získejte ZDARMA luxusní vestu jako DÁREK k objednávce nad 990 Kč.  

Kvalitní a pevná utěrka? Existuje!

I když už dnes v naprosté většině domácností najdete myčku na nádobí, kuchyňské utěrky se stále hřejí na výsluní pozornosti hospodyněk. Přece jen občas potřebujete nějaké nádobí omýt rychleji, než je myčka naplněna, utřít louži vody, kterou se vám povedlo omylem vytvořit okolo dřezu nebo si prostě jen utřít ruce. A v takových případech je pořádná utěrka k nezaplacení.

Není nad přírodní vlákno

Co se utěrek týče, porážejí přírodní materiály ty umělé na celé čáře. Vynikají totiž poddajností a savostí. Klasické kostkované bavlněné utěrky zná snad každý, ale už jste slyšeli o lněných a konopných utěrkách? A čím se který materiál vyznačuje?

 

Druhy utěrek

Bavlněné utěrky koupíte snad ve všech barvách a vzorech, na které se vzpomenete. Krásně je tak stylově sladíte s celou kuchyní. Utěrky z bavlny skvěle sají vlhkost a vydrží i časté praní při vysokých teplotách.

 

Lněné utěrky si zamilují všichni, kteří vyžadují naleštěné nádobí. Nepouštějí totiž vlákna - nebudete proto oprašovat ze skleniček chloupky. Kromě toho struktura vlákna odolává nečistotám, a tak jsou odolné vůči skvrnám.

 

Konopné utěrky toho neuvěřitelně moc vydrží. Konopné vlákno je totiž extrémně pevné. Ne nadarmo se z něj vyrábí odolná lana. Nadto samozřejmě také dobře saje a špatně se v něm žije všemožným bakteriím, proto vám nezatuchne.

 

A nesaje a nesaje. Kde se stala chyba?

Pokud si koupíte nové utěrky, nejprve je vyperte. Stačí je vyprat na teplotu 60 °C, ale v případě, že je vyvaříte, se také nic nestane. Rozhodně však nepoužívejte aviváž, která textilní vlákna obalí. Ta se pak chovají vodoodpudivě a nesají. Špatná savost utěrek může být také způsobená tvrdou vodou. Zkuste k prádlo přisypat jedlou sodu, která vodu změkčuje, a problém by měl být vyřešen.

Online katalog

V novém katalogu naleznete tipy na Vánoce.

Adventní inspirace

Naši autoři spolu s vámi, našimi zákazníky, společně vytvářejí magazín plný rad, návodů, receptů a inspirací... Jste zvědaví, co je nového?

Newsletter

Novinky a akce

na váš e-mail

Detaily o zpracování osobních údajů naleznete zde.

Katalog produktů

Advent 2021

6577 výdejních
míst

a mnoho výhod
pro váš pohodlný nákup