Získejte ZDARMA luxusní vestu jako DÁREK k objednávce nad 990 Kč.  

Letní sangria

SANGRIA NA LETNÍ PARTY

Lahodný nápoj z červeného vína a čerstvého ovoce má kořeny ve Španělsku a Portugalsku. Je to nápoj mnoha tváří, a tak i vy si můžete recept přizpůsobit svým chutím i surovinám, které právě máte po ruce. Najděte si volnou chvíli a pozvěte své přátele na sklenku dobrého pití…

Sangria nemusí být podávána jako alkoholický nápoj. Osvěžující chuť ovoce - zvláště ve vedrech, která právě panují, oceníte jen tak, s několika kostkami ledu. Krvavě rudý nápoj lze namíchat i z vychlazené sodové vody, džusu a ovocných sirupů. Hotová sangria se dá koupit i v lahvích v obchodě, ale raději si pořiďte kulatý džbán nebo klasickou karafu na víno a pusťte se do přípravy z domácích surovin. Stojí to za pokušení.


JAK NA TO
Sangria má být vždy podávána ledově studená. Nejprve si tedy nachystejte kostky ledu a před samotnou přípravou nápoje nechejte veškeré suroviny vychladit v chladničce. Dále budete potřebovat sedmičku červeného vína (klidně můžete zaměnit za bílé), trochu brandy nebo běžné whisky, a nejlépe přezrálé ovoce plné šťávy. Základ tvoří pomeranče, citrony, limety a broskve, ale máte-li lesní plody, ananas, hroznové víno nebo kiwi, můžete je přimíchat. Jako sladidlo použijte cukr, med, kvalitní ovocný sirup – opět to, co máte rádi.


1. CO BUDETE POTŘEBOVAT
To podstatné jsme vyjmenovali; suroviny by se vám měly vejít do litrové karafy na víno. Nejprve do ní nalijte víno a brandy, přidejte pomerančovou šťávu a podle chuti doslaďte. Obsah dobře promíchejte. Pak už si jen připravte ovoce. Citrusové plody nakrájejte na tenké plátky a broskve, jablka, kiwi apod. na kostičky. Chcete-li v nápoji snížit obsah alkoholu, můžete sangrii těsně před podáváním naředit ledem, případně trochou sodovky.

2. DOBRÉ RADY

Nezapomeňte, že musíte pracovat s plody, které nejsou chemicky ošetřené. K nápojům je také vhodné podávat lžičky, aby si každý mohl nakonec sníst kousky ovoce. Pokud zařadíte do směsi ovoce jablka a hrušky, počítejte s tím, že do sebe vstřebají téměř všechnu brandy. Některé recepty využívají bílý rum, a dokonce ve větším poměru. Sangria vás ale nemá za úkol opít. Uprostřed horké letní noci by vás měla především příjemně osvěžit.

 

POMERANČOVÁ SANGRIA

Příprava: 30 minut + chlazení

0,7 l suchého červeného vína
5 cl brandy
1 šálek vymačkané pomerančové šťávy
½ šálku bílého cukru (nebo med, ovocný sirup, dle chuti)
1 limeta
1 citron
2 střední pomeranče
nektarinky, ostružiny a libovolné ovoce na dochucení

Suroviny vychlaďte. Do karafy vlijte víno, brandy, vymačkanou pomerančovou šťávu a promíchejte. Přidejte sladidlo a míchejte, až se dokonale rozpustí. 

Limetu, citron a pomeranče nakrájejte na tenké plátky a vložte do karafy. Dejte znovu chladit a alespoň na 2 hodiny rozležet.

Před podáváním přidejte kostky ledu a na kostičky a plátky nakrájené čerstvé ovoce.

K výrobě letní sangrie by se vám mohli hodit i následující produkty. Sklenice na víno s velkým objemem, ve kterých ovoce krásně vynikne. Koktejlové lžičky, se kterými jdou kousky ovoce bez problémů nabírat a navíc si díky odlišným barvám snadněji poznáte sklenici. Velký smaltovaný džbán pro výrobu sangrie pro větší společnost.

 

 

Jestli se vám náš nápad líbil, nenechte si ho pro sebe. 

 

A aby vám žádné další neunikly, zaregistrujte se nebo se staňte naším fanouškem na facebooku

Máme pro vás i další skvělé tipy, které v domácnosti oceníte!

Online katalog

V novém katalogu naleznete tipy na Vánoce.

Adventní inspirace

Naši autoři spolu s vámi, našimi zákazníky, společně vytvářejí magazín plný rad, návodů, receptů a inspirací... Jste zvědaví, co je nového?

Newsletter

Novinky a akce

na váš e-mail

Detaily o zpracování osobních údajů naleznete zde.

Katalog produktů

Advent 2021

6577 výdejních
míst

a mnoho výhod
pro váš pohodlný nákup