Získejte ZDARMA luxusní vestu jako DÁREK k objednávce nad 990 Kč.  

Nabroušené nože

Víte, že krájení s tupým nožem je mnohem nebezpečnější, než s tím ostrým? S tupým nožem musíte vynaložit mnohem více síly a hrozí riziko, že se vám spíše smekne a skončí ve vaší ruce. Koho nebaví neustálé přebrušování nožů, měl by zbystřit. Keramické nože BANQUET se vám při správném zacházení odmění dokonale ostrým ostřím a to po velice dlouhou dobu.

Keramické nože

Hlavní výhodou je vysoká tvrdost keramického ostří, které nepotřebuje přebrušování ocílkou. Ostří nože je vyrobeno z keramického materiálu zvaného oxid zirkoničitý. Tato sloučenina je velmi silná a odolná, proto je ostří těchto nožů daleko odolnější proti opotřebování a déle vydrží. U keramického nože vám nehrozí ani žádné rezivění nebo skvrny a velmi snadno se čistí. Protože tyto nože nepodléhají korozi, často je používají potápěči. Pyrotechnici naopak oceňují to, že nejsou vodivé ani magnetické. A své místo si samozřejmě našly i v řadě kuchyní.

Oproti klasickým ocelovým nožům zabraňuje keramické ostří jakýmkoliv chemickým reakcím s potravinami. Vitamíny obsažené v ovoci a zelenině se díky keramickému ostří, které je chuťově a chemicky neutrální, z potravin neztrácí. Skvělé jsou proto tyto nože na krájení ovoce nebo zeleniny. Navíc se při krájení na nůž vůbec nelepí.

Daní za vysokou tvrdost je jejich křehkost, proto se nedoporučuje sekat s nimi např. kosti, lámat nůž při krájení či vyvarovat se pádu nože na zem.

V nabídce najdete keramické nože s bílým a černým ostřím. Černá čepel je vyráběná technologií HIP (Hot isostatic pressing) a odstraňuje hlavní nedostatek těchto nožů, totiž značnou křehkost.

PROČ SI JE POŘÍDIT

  • Neničí vitamíny a enzymy v potravinách

  • Vydrží dlouho ostré

  • Nepodléhají korozi a snadno se udržují

Online katalog

V novém katalogu naleznete tipy na Vánoce.

Adventní inspirace

Naši autoři spolu s vámi, našimi zákazníky, společně vytvářejí magazín plný rad, návodů, receptů a inspirací... Jste zvědaví, co je nového?

Newsletter

Novinky a akce

na váš e-mail

Detaily o zpracování osobních údajů naleznete zde.

Katalog produktů

Advent 2021

6577 výdejních
míst

a mnoho výhod
pro váš pohodlný nákup