Naučte se připravovat kávu ve french pressu

Zapomeňte na obligátního turka a připravte si svůj oblíbený životabudič jako profesionální baristé. Překvapte svého partnera i návštěvy lahodnou a voňavou filtrovanou kávou.

Co má french press společného s Francií?

French press si představte jako skleněný válec, který je uvnitř opatřen pístem s jemným sítkem. Kávu zalejete horkou vodou a stlačíte píst směrem ke dnu. Tím z nálevu okamžitě odfiltrujete nežádoucí sedlinu a vychutnáte si čistou kávu. První kávovar tohoto typu používal už v roce 1800 vynálezce Jean Baptiste de Belloy-Morangle v Paříži. Snadné použití frech pressu si lidé oblíbili, a tak se postupně rozšířil i za hranice Francie.

Pořiďte si elegantní french press domů. Kombinace skla a nerezové oceli se stane ozdobou každé kuchyně.

3 kroky pro přípravu šálku výborné kávy

1. Kupte si kvalitní kávová zrna a v mlýnku si je doma namelte. Na litr hotové kávy potřebujete 70 g hrubě mleté kávy. Pokud kávě nerozumíte, nechte si s výběrem poradit ve specializované prodejně. Nepoužívejte mletou kávu z obchodu. Nikdy nechutná tak dobře jako čerstvě namletá.

2. Potřebné množství kávy zalijte ve french pressu horkou vodou o teplotě 95 °C. Pokud nemáte doma teploměr, přiveďte vodu k varu a nechte asi půl minuty odstát. Poté by měla mít požadovanou teplotu.

3. Po 4 minutách stlačte píst, odfiltrujte lógr a kávu přelijte do připravených hrníčků. Nikdy nenechávejte kávu ve french pressu stát. Dál by se louhovala a přišla by o svou dobrou chuť.

Pijte kávu pro své zdraví

Věděli jste, že každodenní šálek kávy snižuje riziko vzniku diabetu 2. typu? A to není všechno. Antioxidanty v kávě obsažené působí pozitivně na náš organismus. Pokud pravidelně pijete kávu, pomáháte svému tělu chránit se dokonce před Parkinsonovou a Alzheimerovou chorobou nebo mozkovou příhodou. Samozřejmě byste pití kávy neměli přehánět, abyste si nepřivodili jejími povzbuzujícími účinky infarkt. Optimální denní dávku kávy pro člověka představují 1 - 3 šálky denně. V tomto množství vám káva přinese jen zdravotní výhody.

 

Online katalog

V novém katalogu naleznete tipy na Vánoce.

Inspirujte se

Naši autoři spolu s vámi, našimi zákazníky, společně vytvářejí magazín plný rad, návodů, receptů a inspirací... Jste zvědaví, co je nového?

Newsletter

Novinky a akce

na váš e-mail

Detaily o zpracování osobních údajů naleznete zde.

Katalog produktů

Advent 2021

6577 výdejních
míst

a mnoho výhod
pro váš pohodlný nákup