Dřevěný svícen ANDĚLÍČEK pro sváteční atmosféru ke každé objednávce nad 990 Kč.

Obývák 3x jinak

Řešíte, jak vybrat ty správné barvy do obývacího pokoje? Máme pro vás inspiraci na různé barevné kombinace a rady, jak proměnit váš obývací pokoj.


Možná váš obývací pokoj vypadá hodně podobně. Kombinujete odstíny jedné barvy a celkovému výsledku tak trochu něco chybí. Nebojte se kombinací barev v interiéru. Začněte tím, že se rozhodnete, jakou barvu má mít vaše sedací souprava. Velmi snadno ji převléknete s pomocí napínacích potahů Niagara nebo Buklé, které jsou k dostání v 10 různých odstínech.

Při kombinování barev vám pomůže barevný kruh. Nejjednodušší jsou kombinace tón v tónu - odstíny jedné barvy od nejsvětlejší k nejtmavší. K vaší vybrané sedačce se budou hodit i barvy sousedící na barevném kruhu. A doplnit je můžete o barvu z protilehlého spektra. Jde o doplňovou barvu, která se na barevném kruhu nachází naproti.

 

Tradiční obývací pokoj

Říkáte si, že pro vás interiéry z obálek časopisů nejsou, protože působí příliš sterilně a neposkytují vám pocit domova? Začněte tím, co doma máte. Ideální pro vás budou tóny sedačky v oříškové, tabákové nebo jahodové.

Pro základní kombinace s jahodovou si vyberte teplé smetanové odstíny, které si s ní rozumí velmi dobře. Jako další přidejte sousední barvy, skvěle si bude rozumět s barvou pomerančů, tmavšími purpurovými tóny nebo čokoládovou hnědou. Výsledný dojem z celého prostoru bude jásavý a optimistický. Hledáte-li doplňkovou barvu, kterou využijte jen v malé míře, zkuste levandulovou a modrozelenou.

 

Barevný obývací pokoj

Barvy vnesou do vašeho interiéru život. Užijte si barevnou sedačku a vyzkoušejte hráškově zelenou, levandulovou, korálovou nebo hořčicově žlutou. O žluté barvě se dá říct, že je barvou radosti. Představuje slunce a tím velkou porci energie. Velice často ji propůjčujeme tmavým místnostem, které doslova rozzáří.

Pro zmírnění kontrastu zářivé žluté zvolte zcela neutrální odstíny šedé. Vytvoříte oázu klidu a harmonie. Pokud jako doplňkovou barvu zvolíte šedomodré nebo šedozelené tóny, docílíte velice módních kombinací. Pokud chcete kombionovat žlutou sedačku se sousedními barvami z barevného kruhu, vlevo a vpravo sousedící barvy vedle žluté jsou oranžová a zelená.

 

Moderní obývací pokoj

Moderní interiéry jsou čisté a vzdušné. Vsaďte na moderní šedou, smetanovou nebo barvu denimu. Chybu určitě neuděláte s geometrickými vzory nebo různými nápisy. Pokud chcete vytvořit klidné prostředí, doporučujeme barevné kombinace tón v tónu. Odstíny jedné barvy od nejsvětlejší k nejtmavší, např. modrozelená od téměř bílé přes tyrkysovou až po sytou barvu moře.

Jestli se vám zdá výsledek příliš nudný, přidejte doplňkovou barvu z protilehlého barevného spektra a využijte ji na drobných detailech. V tomto případě kontrastní růžovou.

 


 

Pokud si stále nejste jistí, vyberte si oblíbenou barvu pro sedačku a přečtěte si, s čím a jak ji kombinovat...

 

Online katalog

V novém katalogu naleznete tipy na Vánoce 2022.

Inspirujte se

Naši autoři spolu s vámi, našimi zákazníky, společně vytvářejí magazín plný rad, návodů, receptů a inspirací... Jste zvědaví, co je nového?

Psali o nás

Newsletter

Novinky a akce

na váš e-mail

Detaily o zpracování osobních údajů naleznete zde.

Katalog produktů

Vánoce 2022

16 000 výdejních
míst

a mnoho výhod
pro váš pohodlný nákup