Získejte ZDARMA luxusní vestu jako DÁREK k objednávce nad 990 Kč.  

Peří nebo duté vlákno? Jak si vybrat správnou přikrývku

Choulíte se v zimě pod štosy pokrývek? Neusnete v létě bez přikrytí, a pak se v noci budíte zpocení? Spíte pod špatnou přikrývkou. Pod správně vybranou peřinou se vám bude spát stejně blaženě jako koťátkům v košíčku.

Peřina jako od babičky

Zbožňujete pěkně tlusté a naducané duchny, pod které se celí zachumláte a užíváte si příjemné teplo? Sáhněte po prošívané péřové přikrývce. Směs kachního a husího peří vám při správné údržbě vydrží roky a zahřeje i největší zmrzlíky. Prachové totiž peří vytváří kolem těla ptáků izolační vrstvu vzduchu, která je zahřívá. A tuto skvělou vlastnost si uchová i ve vaší peřině. Zároveň odvádí pot od těla a pohlcuje vlhkost. Prošití navíc drží peří na místě a to se během noci nikam nestěhuje.

Oproti zažitým představám se péřová přikrývka udržuje poměrně jednoduše. Stačí vám větší pračka a sušička. Pračka by měla disponovat objemem alespoň 8 kg - jedině tak se do ní přikrývka snadno vleze. V sušičce ji po vyprání rychle a důkladně usušíte.

 

Duté vlákno i pro alergiky

Ten, kdo si libuje pod lehkými a vzdušnými přikrývkami, bude peřinami z mikrovlákna nadšený. Na rozdíl od pokrývek z prachového peří se v nich dýchá dobře i alergikům. Přikrývky z dutého vlákna koupíte v letní i zimní variantě. Letní verze vás za horkých nocí ochladí a ta zimní k vám nepustí chlad ani v těch největších mrazech.

Kvalitní výplň z kuličkových dutých vláken jen tak neslehnete a v potahu ze sametově hebkého mikrovlákna můžete spát i jen tak bez povlečení. Peřinu z dutých vláken totiž jednoduše vyperete v obyčejné pračce. To si pochvalují zejména maminky malých dětí. Ať už se dítku stane v postýlce jakákoliv nehody, odstraní maminky její následky velmi rychle. Duté vlákno totiž neabsorbuje vlhkost, proto přikrývky z něj vyrobené rychle schnou.

Bez správné peřiny se zkrátka nevyspíte. Pořiďte si peřinu svých představ a probouzejte se každé ráno do té nejlepší nálady.

Online katalog

V novém katalogu naleznete tipy na Vánoce.

Adventní inspirace

Naši autoři spolu s vámi, našimi zákazníky, společně vytvářejí magazín plný rad, návodů, receptů a inspirací... Jste zvědaví, co je nového?

Newsletter

Novinky a akce

na váš e-mail

Detaily o zpracování osobních údajů naleznete zde.

Katalog produktů

Advent 2021

6577 výdejních
míst

a mnoho výhod
pro váš pohodlný nákup