Pište si milé vzkazy

Písmenka jsou v módě. Hra s nimi se zdaleka neomezuje pouze na grafické potisky látek, plakáty nebo trojrozměrné dekorace do bytu. Hrát si můžete dokonce i v kuchyni. Čas od času se totiž hodí vytvořit překvapení na narozeninový dort nebo napsat čokoládové vyznání...

K tomu budete potřebovat formu s abecedou. Je zhotovena z poddajného silikonu, takže hotová písmenka jdou snadno vytlačit z formy ven. My jsme nejdříve zkoušeli marcipán, přičemž forma dostala jedničku s hvězdičkou; potom jsme se pustili do čokolády, opět skvěle uspěla, jen musíte být trošku rychlejší při skládání nápisu, aby se vám písmenka nerozpouštěla pod prsty. A nakonec přišel nápad, využít formu pro odlitky ze sádry. S krabičkou písmenek na kuchyňském stole se pobavíte vy i vaše děti!

JAK NA TO

Sádrová písmenka nejlépe vyniknou na černém podkladu. A tak tu byla hned inspirace - proměnit velký servírovací tác na tabuli, po níž lze opakovaně psát a kreslit křídou. Pořídíte ho v Ikea, je zhotovený z břízy a má průměr 44 cm.

1. TÁC NA ČMÁRÁNÍ

Není nic jednoduššího, než natřít dno servírovacího tácu tabulovou barvou. My jsme si práci zjednodušili ještě víc, a polepili jsme ho omyvatelnou samolepicí tapetou s tabulovým povrchem. Možná, že váš podnos právě potřebuje renovaci; tak využijte prima nápad.

2. NA ODLITKY POTŘEBUJETE
Silikonovou formu s písmenky, alabastrovou sádru z prodejny s hobby potřebami, špachtli (nejlépe dřevěnou, která pruží, ale šlo to i s kovem), míchátko, vodu, odstřižený spodek PET láhve, který vám bleskurychle nahradí misku, odměrku a hadřík na nečistoty.
Aby vás nezaskočil nedostatek některých písmen, vyrobte si ještě jednu várku. Pak už složíte i dlouhé věty.

3. SPRÁVNÉ ROZDĚLÁNÍ SÁDRY
Do misky odměřte 2 díly sádry a 1 díl vody. Na vyplnění formy budete potřebovat zhruba 160 ml sádry a 80 ml vody. Sádru rychle rozmíchejte a špachtlí ji vmáčkněte do formy. Vše zpracujte do 10 min, pak už sádra tuhne. Mokrým prstem uhlaďte povrch písmenek.

4. NESPĚCHEJTE NA TUHNUTÍ
Pevně vyplněnou formu nechte v pokojové teplotě do druhého dne ztuhnout. Při manipulaci se vyplatí podložit formu pevným táckem, protože při přenášení by vám mohla krajová písmenka popraskat. Během tuhnutí odstraňte vlhkým hadříkem nečistoty mezi písmenky.

Silikonové formy jsou šikovné. Snadno se udržují, skladují, jsou nerozbitné a v kuchyni je využijete velmi často. Dá se v nich mrazit, péct nebo vytvářet dobroty v aspiku.
A na čem nasevírovat tak krásnou snídani, pokud vám podnos v kuchyni chybí? 

Fotogalerii najdete také na našem facebooku nebo pinterestu

Online katalog

V novém katalogu naleznete tipy na Vánoce.

Inspirujte se

Naši autoři spolu s vámi, našimi zákazníky, společně vytvářejí magazín plný rad, návodů, receptů a inspirací... Jste zvědaví, co je nového?

Newsletter

Novinky a akce

na váš e-mail

Detaily o zpracování osobních údajů naleznete zde.

Katalog produktů

Advent 2021

6577 výdejních
míst

a mnoho výhod
pro váš pohodlný nákup