Prostřeno stylově v manžetách

Je málo věcí v domácnosti, které berete do rukou každý den. Příbory k nim patří. Tyhle věrné společníky byste neměli podceňovat. Kvalita materiálu, samotná údržba i to, jak padnou do ruky, rozhodně stojí za zamyšlení. Také jejich design vybírejte s ohledem na servírovací nádobí, s kterým musí na stole dobře zafungovat.

JAK NA TO 

1. NA MANŽETY POTŘEBUJETE 

zbytek jemné lněné látky, kousek zažehlovacího vlizelínu, větší perleťové knoflíky, nitě v barvě tkaniny, vyšívací bavlnky v jemných odstínech, vyšívací jehlu. S látkami a knoflíky se dá experimentovat, ale důležité je zachovat sladěný příbor, talíř a také ubrus.

2. UŠITÍ

Manžetku tvoří sešitý a sežehlený proužek bavlněné látky, který je zpevněný vlizelínem. Výsledná velikost je 22 x 3 cm, látku stříhejte dvojitě a nezapomeňte přidat 0,5 cm na švové přídavky. Hotovou manžetu vyžehlete, na jeden konec umístěte knoflíkovou dírku a na druhou stranu přišijte knoflík barevnou přízí. Obvod manžety zvýrazněte ruční výšivkou zadním stehem.

3. CO DO NICH OBLÉKNOUT

Sadu manžet na ubrousky si můžete vyhotovit v několika odlišných pastelových odstínech.  Nejvíce vyniknou na jednoduchých příborech, kterým dodají švih. Nebojte se ale ani experimentovat. Pokud mají vaše příbory ozdobnou rukojeť, přizpůsobte tomu výběr látky. 

Pokud nemáte čisté bílé talíře, skvěle toto aranžmá vynikne i na bílém porcelánu s dekorem. Ke třešním přidejte rozkvetlou třešňovou větev, k vlčím mákům se vám bude samozřejmě hodit květ máku. K oblíbenému dekoru levandule přidejte čerstvou nebo sušenou voňavou bylinku. 

Fotogalerii najdete také na našem facebooku nebo pinterestu.

Online katalog

V novém katalogu naleznete tipy na Vánoce.

Inspirujte se

Naši autoři spolu s vámi, našimi zákazníky, společně vytvářejí magazín plný rad, návodů, receptů a inspirací... Jste zvědaví, co je nového?

Newsletter

Novinky a akce

na váš e-mail

Detaily o zpracování osobních údajů naleznete zde.

Katalog produktů

Advent 2021

6577 výdejních
míst

a mnoho výhod
pro váš pohodlný nákup