Smaltované nádobí ušetří energii

 

Vybíráte nové nádobí a nevíte, po kterém materiálu sáhnout? Vsaďte na desítky let osvědčenou klasiku - na smaltované nádobí. Dopustit na něj nedaly už naše babičky a my vám teď prozradíme proč.

Testováno několika generacemi hospodyněk

Smaltované nádobí se poprvé objevilo v 19. století. Už tehdy si získalo oblibu pro svou trvanlivost a skvělé vlastnosti. Smaltované nádobí se vyrábí ze směsi železa a hliníku, která je potažena smaltem. Díky obsahu hliníku je nádobí lehké a ocel zase pomáhá rozvést rovnoměrně teplo a tím šetří energii. Ve smaltovaném hrnci uvaříte jídlo za chvilku

Pro potěchu oka

I vzhled nádobí bývá důležitý. Přece jenom většinu svého působení v kuchyni stráví hrnce na očích všech členů domácnosti a návštěv. Proto byste při výběru nádobí měli myslet kromě jeho funkčnosti také na jeho vzhled. Smaltované nádobí mezi ostatními druhy nádobí svým krásným designem doslova vyniká. K dostání je totiž v mnoha barvách a vzorech. K těm oblíbeným patří například retro puntíky nebo květinové motivy.

Snese i macešské zacházení

Se smaltovaným nádobím nemusíte zacházet v rukavičkách. Klidně ho můžete drhnout prášky na nádobí a smalt bude držet jako přibitý. Pozor ovšem na neopatrné zacházení - pokud smalt například prudce zchladíte, může prasknout, a pokud se k hrnci budete chovat hrubě, smalt odprýskne. A na poškozeném smaltovaném nádobí už byste vařit neměli. Při správné péči vám smaltované nádobí vydrží i desítky let. Tou dobou už bývá nádobí z jiných materiálů dávno v důchodu.

Smalt se přizpůsobí moderní domácnosti

Ač již smaltu táhne na dvoustý rok, mezi vykopávky rozhodně nepatří. Ohřeje vám jídlo i na indukční desce a poté ho s klidným svědomím strčte do myčky. Ani ten nejnáročnější mycí program mu neublíží. Smalt je totiž velice odolný vůči mechanickému poškození, poškrábání i vysokým teplotám.

Zamlouvají se vám vlastnosti smaltu a rádi byste si domu pořídili rovnou celou sedu nebo alespoň malý hrneček? Vyberte si z naší široké nabídky takový smaltovaný hrnec, ve kterém bude radost vařit a ještě k tomu bude nádherně vypadat.

 

 

Online katalog

V novém katalogu naleznete tipy na Vánoce.

Adventní inspirace

Naši autoři spolu s vámi, našimi zákazníky, společně vytvářejí magazín plný rad, návodů, receptů a inspirací... Jste zvědaví, co je nového?

Newsletter

Novinky a akce

na váš e-mail

Detaily o zpracování osobních údajů naleznete zde.

Katalog produktů

Advent 2021

6577 výdejních
míst

a mnoho výhod
pro váš pohodlný nákup