Smlsněte si na bylinkách

Sezona pěstování bylinek je tu. Není nic příjemnějšího, než  sáhnout při vaření do čerstvých zásob. Přitom vám k tomu stačí jenom kousek slunného parapetu. Abyste věděli, co právě v květináčkách raší, pořiďte si praktické cedulky na sazenice. Ale mají i mnoho jiných využití.

Jsou z plastu a lze na ně psát obyčejnou tužkou, ale ve volných chvílích si můžete trošku pohrát, jako my. Nejen, že jsme si na cedulkách vytvořili podklad pro psaní křídou, ale upekli jsme si velmi lahodnou a jedlou zeminu. Není divu, že nám z ní vyrostly sladké rostlinky chutnající po mandlích. 
Nápad, který vás časově nijak nezatíží, potěší všechny hravé duše. Možná, že rodina na první pohled nepozná, že si z ní trošku děláte legraci. V okamžiku, kdy do květináčku zapíchnete lžičku, se slovy: „dobrou chuť", sklidíte nelíčený obdiv.

JAK NA TO

1. NA KVĚTINÁČKY A CEDULKY POTŘEBUJETE

napečené čokoládové muffiny z vašeho oblíbeného těsta, papírové kelímky na zmrzlinu (prodejny s party zbožím), černý karton, plastové cedulky, nůžky, lepidlo Tenyl, bílou křídu. Rostlinky vymodelujete z kousku marcipánu obarveného potravinářským barvivem.

2. JAK NA JEDLOU ZEMINU 

Z muffinů odkrojte vršek a prsty jemně rozdrobte těsto tak, aby vznikla načechraná zemina. Zbytek dortíku vložte do kelímku kousek pod úroveň okraje a přidejte pikantní zavařeninu – nejlépe z černého rybízu, či višní. Nahoru navršte zeminu. Ze zeleného marcipánu vytvořte lístečky, jejichž konce smáčkněte kolem párátek.

3. ...UŽ RAŠÍ!
Lístečky zapíchněte pomocí párátek do muffinků, prsty je naaranžujte. Podle plastových cedulek vystřihněte obdélníčky z černého kartonu, sestřihněte jim růžky a nalepte je na základ. Nechte zaschnout, nadepište názvy nebo veselé vzkazy a označte jimi květináčky. Karton lze z cedulek sejmout a opět je můžete využít obvyklým způsobem.

Můžete je také použít jako netradiční jmenovky pro určení zasedacího pořádku na oslavě nebo jako malý dárek z ní. Koho by taková jedlá květinka s vlastním jménem nepotěšila. Máme ale dobré tipy i pro ty, kteří si chtějí vypěstovat zdravé opravdové bylinky. 

Fotogalerii najdete také na našem facebooku nebo pinterestu.

Online katalog

V novém katalogu naleznete tipy na Vánoce.

Adventní inspirace

Naši autoři spolu s vámi, našimi zákazníky, společně vytvářejí magazín plný rad, návodů, receptů a inspirací... Jste zvědaví, co je nového?

Newsletter

Novinky a akce

na váš e-mail

Detaily o zpracování osobních údajů naleznete zde.

Katalog produktů

Advent 2021

6577 výdejních
míst

a mnoho výhod
pro váš pohodlný nákup