Získejte ZDARMA luxusní vestu jako DÁREK k objednávce nad 990 Kč.  

Stylové sklenice s melounovým ledem

Sklenice se závitem a šroubovacím víčkem (známé pod označením mason jar) byly původně určeny k zavařování. Zbrusu nový vynález si dal patentovat klempíř John Landis Mason v roce 1858 ve Philadelphii. Speciální víčka skvěle zafungovala při domácí konzervaci potravin a získala si obrovskou oblibu. 

 

 

 

Pak už byl jen krůček k tomu, aby si sklenice začala žít svým životem. Získala spoustu podob a stala se velkým hitem a průvodcem každé americké party. Praktická šroubovací víčka byla doplněna otvorem pro brčko a hned tu bylo skvělé opatření proti dotěrnému létajícímu hmyzu. Koktejly a ledové nápoje dostaly zcela jiný styl. V současné době jsou tyto typy sklenic vyhledávány sběrateli. A jejich cena se dokáže vyšplhat velmi vysoko. Mezi nejznámější značky patří Kerr, Ball, Golden Harvest. Je nejvyšší čas, abyste si jich pár opatřili!

 

 

JAK NA TO

Naše sklenice s víčkem a brčkem má objem 480 ml a využijete ji na alkoholické koktejly i nealkoholické limonády s ovocem, ledem, bylinkami. Vezměte si je s sebou ven, protože díky šroubovacímu víčku se nápoj nemůže vylít. Je fakt, že ze sklenice mimořádně chutná. A tak vám prozradíme ještě jeden lahodný trik do babího léta. Vykrájejte kousky šťavnatého melounu, dejte je pořádně vychladit a vhoďte do připravené limonády. Nápoj s melounovými kuličkami chutná moc dobře.

 

 

1. CO BUDETE POTŘEBOVAT

Na melounové kuličky 

 • meloun vodní (to je ten známý červený se zelenou slupkou a světlými pruhy)
 • meloun cukrový (také medový; má barvu slonové kosti a žlutou slupku)
 • meloun galia (se zelenou dužninou a slupkou vypadající jako horkem rozpukaná země)

- a další, které seženete – třeba cantaloupe, který je uvnitř krásně oranžový

 • tvořítko na melounové kuličky.

Na nápoj 

 • 1 limetu
 •  bezový sirup
 •  perlivou vodu  
 • a chcete-li - i trochu šumivého prosecca a pár lístečků máty.

 

 

2. LEDOVÝ NÁPOJ

Ze všech typů melounů vykrájejte kuličky pomocí nerezového tvořítka. Jde to jako po másle. Tvořítko zabořte do dužniny a plynule jím otočte. Melounové kuličky srovnejte vedle sebe do plastové krabičky a dejte je důkladně vychladit do mrazničky. Není třeba z nich dělat led. Melouny by ztratily svou jemnou chuť. Takto nápoji propůjčí své aroma a ve sklenici vypadají nádherně. Nápoj kuličky na oplátku ochutí a osladí, takže je na závěr sníte.

 

LIMONÁDA S MELOUNOVÝM LEDEM

 

Příprava: 10 minut + výroba kuliček a chlazení

 

 •  2-3 cl bezového sirupu
 • limeta
 • perlivá voda
 • vychlazené melounové kuličky

 

PRO ALKOHOLICKOU VERZI

 •  ještě 10 cl prosecca
 • lístečky máty

Do sklenice vymačkejte šťávu z poloviny limety, přidejte bezový sirup a perlivou vodu. Dobře promíchejte.

Nakonec vhoďte asi 8-10 ks vychlazených melounových kuliček. Sklenici zavíčkujte a podávejte s brčkem a vidličkou na snědení melounu.

Pro alkoholickou verzi přidejte šumivé víno a pár podrcených lístků máty.

 

TIP.: Koktejly lze do sklenic připravit před pohoštěním a postavit je ještě na chvíli do chladničky. Sklenice mají čtverhrannou základnu a dobře se uloží vedle sebe. Hosty můžete přivítat hotovým perlivým nápojem.

Ani servírování na letní party neodbývejte. Máme pro vás pár tipů na ubrus. Telofnový ubrus je odolný vůči skrvnám a jakákoliv rozlitá kapalina na ubrusu vytvoří kapičky, které jednoduše vyklepete nebo vysajete papírovým ubrouskem. Nebo vyšívaný ubrus hrubšího polyesteru, čímž ubrus získá na luxusnějším vzhledu. A veselý bavlněný ubrus s potiskem pomerančů je skvělá dekorace (nejen) zahradního stolu v letních měsících.

 

 

 

 

 

Máme pro vás i další skvělé tipy, které v domácnosti oceníte!

Jestli se vám náš nápad líbil, nenechte si ho pro sebe. 

 

A aby vám žádné další neunikly, zaregistrujte se nebo se staňte naším fanouškem na facebooku.

Online katalog

V novém katalogu naleznete tipy na Vánoce.

Adventní inspirace

Naši autoři spolu s vámi, našimi zákazníky, společně vytvářejí magazín plný rad, návodů, receptů a inspirací... Jste zvědaví, co je nového?

Newsletter

Novinky a akce

na váš e-mail

Detaily o zpracování osobních údajů naleznete zde.

Katalog produktů

Advent 2021

6577 výdejních
míst

a mnoho výhod
pro váš pohodlný nákup