Získejte ZDARMA luxusní vestu jako DÁREK k objednávce nad 990 Kč.  

Tajemství měkkoučkých ručníků

Jestli každý den podstupujete nedobrovolně peeling celého těla, protože vaše ručníky připomínají spíš smirkový papír, je na čase se zamyslet. Opravdu jim věnujete patřičnou péči nebo naopak děláte věci, které jim neprospívají? Prozradíme vám tajemství měkoučkých ručníků.

 

VÝBĚR MATERIÁLU
Při výběru se řiďte gramáží nebo-li hmotností na metr čtvereční.  Pokud hledáte huňaté ručníky, je ideální je hodnota 400 g/m2 a vyšší
Další důležitým kritériem je délka vláken a smyček. Čím vyšší výška vlasu/ smyčky, tím nadýchanější a měkčí ručník bude. A zajistí také větší savost.  Naopak kratší a hustší smyčky zajišťují masážní efekt.  
Možná jste si již všimli, že na trhu jsou kromě klasických froté ručníků také ty s příměsí bambusových vláken. Bambus je známý svými antibakteriálními vlastnostmi a ty oceníte i u těchto ručníků. Hodí se do špatně větratelných koupelen. V těchto ručnících nevznikají plísně, ani se nemnoží bakterie. Nedochází proto ke vzniku nepříjemných pachů. Savost ručníků s bambusovým vláknem je navíc třikrát vyšší než u jiných materiálů. Rozhodně byste jim měli dát šanci. 

 

 

JAK SE O NĚ STARAT
Ručníky a osušky je dobré před prvním použitím dvakrát vyprat. Volná vlákna se uvolní a ta zbylá se utáhnou. Ideální je, pokud je můžete sušit v sušičce. Vlákna jsou pak mnohem jemnější, protože se při sušení dobře oddělí. 
Při výběru pracího prostředku záleží na vašich zvyklostech. Ale při dávkováním se řiďte radami výrobce Příliš mnoho prášku se usazuje ve vláknech a ty pak tvrdnou. Příliš málo pak vede k nízkému odkalování vody, což rovněž může způsobit ztvrdnutí tkaniny. A teď přijde rada, která vás možná překvapí. Úplně nejhorší je pro ručníky aviváž. Ta totiž funguje jako film, který vlákna k sobě slepí. Ručníky tím významně ztratí nejen savost, ale i hebkost a měkkost.
Abyste se  vyvarovali vytažení vláken, nikdy neperte ručníky s oděvy, které mají háčky, zipy nebo suché zipy. Důležité je také správné plnění pračky. Pokud je pračka naplněná moc nebo naopak málo, textil se zbytečně tře o buben pračky a tvoří se žmolky. Dodržujte proto pokyny výrobce.

PĚT DOBRÝCH RAD 

  1. Před prvním použitím ručníky dvakrát vyperte a nejlépe usušte v sušičce, vlákna nejen usuší, ale i načechrá.

  2. Dodržujte předepsané dávkování prášku.

  3. Nepoužívejte aviváž.

  4. Nesušte ručníky na radiátoru nebo na přímém slunci škodí, protože vlákna se mohou polámat a poničit.

  5. Ručníky ani osušky nežehlete. Smyčky se zploští a polámou a mají pak menší savost.

  6. Připravit si můžete i domácí prací prášek nebo vůni a pustit se do údržby ekologicky. 

Online katalog

V novém katalogu naleznete tipy na Vánoce.

Adventní inspirace

Naši autoři spolu s vámi, našimi zákazníky, společně vytvářejí magazín plný rad, návodů, receptů a inspirací... Jste zvědaví, co je nového?

Newsletter

Novinky a akce

na váš e-mail

Detaily o zpracování osobních údajů naleznete zde.

Katalog produktů

Advent 2021

6577 výdejních
míst

a mnoho výhod
pro váš pohodlný nákup