Získejte ZDARMA luxusní vestu jako DÁREK k objednávce nad 990 Kč.  

To je jiný kafe

Sotva ráno otevřete jedno oko, už na ni myslíte. Na vonící teplou kávu, která vás postaví na nohy. Káva v Čechách už dávno není jen „turek“. Za posledních 10 let jsme udělali velký pokrok a stále více se zajímáme o kvalitu. Podle prodejců si loni každý dospělý vychutnal téměř 400 šálků kávy, což odpovídá tří kilogramům zrnek. 

Nejlepší káva je čerstvě umletá. Nemusíte si pořizovat drahý kávovar, na umletí kávy stačí ruční mlýnek, který se navíc stane krásnou ozdobou chalupy. Káva se v něm nepřehřívá, mele se dostatečně rovnoměrně a jednoduchým nastavením kamenů si můžete upravit hrubost mletí. Na přípravu domácí kávy, ať už překapávané nebo filtrované, je nejlepší hruběji namletá káva, která hrubostí připomíná mořský písek.

V tzv. French pressu pak připravíte pohodlně výbornou kávu a nepotřebujete k tomu ani drahý přístroj. Sítko zachytí zrníčka kávy a vy si vychutnáte čistou kávu, jako z kávovaru.

Pokud máte rádi kávu ve větším objemu a ne tak silnou, dejte přednost právě opomíjené kávě překapávané, kávě filtrované nebo kávě zalévané. Pokud si totiž připravíte v kávovaru mezi Čechy nejoblíbenější „100 ml normální preso“, extrahují se při tak velkém objemu do kávy i hořké a svíravé třísloviny, které jsou v chuti nepříjemné. Stejně tak je tomu i při přípravě v Čechách tolik oblíbeného turka. Jedno mu ale nemůžeme upřít! Má kofeinu víc, než malé tradiční 30 ml esspresso. Při luhování se totiž uvolňuje do vody mnohem více kofeinu. Daní za to je ale i hořké a svíravé třísloviny.

Kávová zrna skladujte v temnu a v dobře uzavřené nádobě. Káva po upražení vydrží ideálně čerstvá 3 - 4 týdny. Díky tomu, že si ji sami namelete až těsně před přípravou, získáte dokonalý chuťový zážitek.

Online katalog

V novém katalogu naleznete tipy na Vánoce.

Adventní inspirace

Naši autoři spolu s vámi, našimi zákazníky, společně vytvářejí magazín plný rad, návodů, receptů a inspirací... Jste zvědaví, co je nového?

Newsletter

Novinky a akce

na váš e-mail

Detaily o zpracování osobních údajů naleznete zde.

Katalog produktů

Advent 2021

6577 výdejních
míst

a mnoho výhod
pro váš pohodlný nákup