Tradice versus moderna

Všichni to známe. Když se dobře vyspíme, hned máme lepší den. No nebo alespoň ráno. Dáváte přednost peřinám naplněným peřím nebo moderním materiálům?  

Za klasiku je považována peřina o velikosti 200x140 centimetrů a polštář 90x70 centimetrů. Na trhu najdete samozřejmě i jiné rozměry, ale musíte pak počítat s tím, že ne každé povlečení bude na peřiny pasovat. Obavy nemusíte mít ale například u tzv. francouzské deka v rozměru vlastně dvou spojených peřin. Získává na oblibě a tak i povlečení už není těžké sehnat.  

MODERNÍ MATERIÁLY 

Jako duté vlákno se označuje polyesterové vlákno v podobě kuliček. U levnějších variant může po vyprání dojít k tomu, že se k sobě kuličky slepí a vytvoří chuchvalce. 

Vylepšenou variantou je silikonizované vlákno, kdy se na povrch přidá tenká vrstva silikonu. 

Velmi oblíbenou skupinou jsou výrobky z mikrovlákna, kterému se také říká vzdušné vlákno. Jde o velmi drobné částice, které výborně „přilnou" k našemu tělu. A jsou také velmi jemné a měkké.  

A POZOR! Ne všechny umělé materiály jsou vhodné pro alergiky. Pro dokonalé zničení alergenů jsou potřeba teploty kolem devadesáti stupňů.


 

PEŘÍ = KLASIKA 

Investice do peřin s opravdovým peřím se vám vyplatí. Vydrží totiž léta. Používá se kachní nebo husí peří. Na výrobu jedné luxusní peřiny je třeba oškubat 52 hus nebo kachen. Nejkvalitnější jsou potom výrobky z prachového peří. 

Peří je výborný tepelný izolant, protože kolem těla udržují vrstvu nehybného vzduchu, která ho zahřívá. Největší předností je schopnost pohlcovat vlhkost a odvádět i od těla. Proto se peří používá i u funkčního outdoorové oblečení. Rozhodně se nejedná o překonaný materiál. Příroda to vymyslela dokonale.

Celou nabídku našich peřin a dek si můžete prohlédnout  naší záložce peřiny a polštáře.  

Online katalog

V novém katalogu naleznete tipy na Vánoce.

Adventní inspirace

Naši autoři spolu s vámi, našimi zákazníky, společně vytvářejí magazín plný rad, návodů, receptů a inspirací... Jste zvědaví, co je nového?

Newsletter

Novinky a akce

na váš e-mail

Detaily o zpracování osobních údajů naleznete zde.

Katalog produktů

Advent 2021

6577 výdejních
míst

a mnoho výhod
pro váš pohodlný nákup