Uložte to k ledu

Hodně peněz můžete ušetřit na jídle. Vyhazování potravin je jako vyhazování peněz do koše. Naučte se potraviny správně skladovat a vydrží vám mnohem déle.

Nedovolte, aby se do vašich zásob nastěhovali nečekaní hosté. Mouku, rýži, těstoviny a jiné trvanlivé potraviny uzavřete do vzduchotěsných nádob. Otevřené sáčky totiž velice lákají a mohlo by vás čekat nemilé překvapení. Vyberte si skleněné dózy, ve kterých hned uvidíte, co se v nich skrývá.
 

Již uvařené jídlo byste měli do dvou hodin přemístit do lednice, jinak v něm začne docházet k rozmnožování bakterií. Při teplotě kolem +4 °C můžeme pokrmy skladovat dva až tři dny, protože při této teplotě dochází k poklesu činnosti mikroorganismů a brzdění nežádoucích enzymatických procesů. Skleněné misky poslouží nejen pro uchávní potravin, ale třeba i pro přepravu obědů do práce nebo svačiny do školy. Skleněné misky s víčky dodáváme jako sadu 5ti kusů misek v praktických velikostech, které do sebe zapadají, takže se nemusíte bát, že vám zaberou mnoho místa.

Pokud vidíte, že jídla nestihneme zpracovat nebo sníst, uložte ho do mrazničky. Obsah minerálů, vitaminů, flavonoidů, fytochemikálií a dalších důležitých látek se od čerstvých potravin liší jen minimálně. Díky rychlému mražení dochází také k minimálním ztrátám nutričních látek. Nízká teplota umožňuje skladovat zmrazené potraviny 2 – 3 měsíce i déle, ale nedoporučuje uchovávat pokrmy déle než jeden rok.

Plastové dózy řady SUPER CLICK mají speciální silikonové těsnění zajišťující vzduchotěsnost dózy, díky které zůstávají potraviny dlouho čerstvé a nenasáknou okolní pachy a vůně. Plastové dózy můžete použít v ledničce, v mrazničce do -20 °C i v mikrovlnné troubě do +95 °C. Dózy můžete mýt v myčce na nádobí. Plastové dózy nabízíme v 6 praktických velikostech.
 

Online katalog

V novém katalogu naleznete tipy na Vánoce.

Adventní inspirace

Naši autoři spolu s vámi, našimi zákazníky, společně vytvářejí magazín plný rad, návodů, receptů a inspirací... Jste zvědaví, co je nového?

Newsletter

Novinky a akce

na váš e-mail

Detaily o zpracování osobních údajů naleznete zde.

Katalog produktů

Advent 2021

6577 výdejních
míst

a mnoho výhod
pro váš pohodlný nákup