Získejte ZDARMA luxusní vestu jako DÁREK k objednávce nad 990 Kč.  

Uspořádejte garden party jako u královny

Organizovat zahradní party není jen tak. Musíte při tom myslet na spoustu detailů. Na co byste rozhodně neměli zapomenout, aby večer neskončil katastrofou?

Pozvánky zašlete 2 týdny předem
Nejprve si rozmyslete, pro kolik lidí party bude. Pečlivě zvažte, koho pozvete a koho ne, přičemž vezměte v potaz i vztahy mezi jednotlivými hosty navzájem. Vaše kamarádka, která všude vyvolává konflikty, by protentokrát měla zůstat doma. A pro jistotu si zkontrolujte i předpověď počasí, ať se netrefíte zrovna do prudké bouře provázené krupobitím. Pozvánky rozešlete nejlépe e-mailem alespoň 14 dnů před plánovaným datem konání. Pokud se chcete vyhnout záplavě dotazů, založte událost na Facebooku, kde se vás všichni mohou na všechno dopodrobna vyptat.

Co s občerstvením?
Sepište si nákupní seznam, aby vám na večírku nic nechybělo, a přitom jste v obchodě nenechali půl výplaty. Porozhlédněte se po kulinárních webech, kde najdete na občerstvení spousty fantastických receptů a nápadů. Kromě obligátních jednohubek a brambůrek připravte pro své hosty třeba originální sýrové nebo čokoládové fondue. Chcete-li náklady minimalizovat, napište rovnou do pozvánky, ať každý přinese nějakou vlastnoručně vyrobenou dobrotu. Nejenomže si ušetříte peníze, starosti a čas, ale ještě ochutnáte lahůdky, které by vám jinak zůstaly utajeny. Rozhodně ale nešetřete na pití a hlavně ho nezapomeňte dát včas a v dostatečném množství vychladit. Za zteplalé víno vám určitě nikdo nepoděkuje.

Minimalizujte škody předem
Starodávný čínský porcelánový servis i drahou křišťálovou vázu po babičce schovejte z dosahu. Nehody se stávají pořád a na večírcích jsou dvakrát pravděpodobnější. Myslete také na kuřáky a nachystejte jim předem na balkon nebo terasu popelníky, ať vám neklepou popel na koberec a netípají cigarety v květináči. Pokud se obáváte o čalounění sedačky nebo židlí, pořiďte si na ně napínací elastické potahy. Po party je prostě sundáte a strčíte do pračky. Ujasněte si také, zda se budou hosté zouvat nebo ne, a přizpůsobte tomu podlahy. Pokud se zouvat nebudou, srolujte koberce a dejte je bokem. Zašlapané lino či parkety se vám budou čistit nepoměrně lépe než koberec s vysokým vlasem.

Nachystejte si gril v předstihu
Co by to bylo za zahradní party bez grilování. Steaky na gril si nachystejte do marinády den předem, aby do sebe natáhly všechny chutě použitých bylinek. Samotný gril zapalte asi hodinu před začátkem večírku. Nějakou dobu totiž trvá, než z něj přestanou šlehat plameny a uhlíky se správně nažhaví. Správný moment poznáte podle vrstvičky bílého popílku, která se na uhlí vytvoří. Upečené steaky nechte před podáváním zhruba 5 minut odležet, aby získaly tu nejlepší chuť. Na jejich porcování se skvěle hodí steakové příbory s vroubkovaným nožem, kterými steak ukrojíte jako nic.

Přejeme dobrou chuť a vydařenou party!

Online katalog

V novém katalogu naleznete tipy na Vánoce.

Adventní inspirace

Naši autoři spolu s vámi, našimi zákazníky, společně vytvářejí magazín plný rad, návodů, receptů a inspirací... Jste zvědaví, co je nového?

Newsletter

Novinky a akce

na váš e-mail

Detaily o zpracování osobních údajů naleznete zde.

Katalog produktů

Advent 2021

6577 výdejních
míst

a mnoho výhod
pro váš pohodlný nákup