Získejte ZDARMA luxusní vestu jako DÁREK k objednávce nad 990 Kč.  

Uzdravte se vůní - jak začít s aromaterapií?

Bolí vás často hlava? Jste neustále ve stresu? Celou noc prokašlete? Zkuste na své zdraví a psychiku zapůsobit vůněmi. Aromaterapii si jako léčebnou techniku oblíbili již staří Egypťané.

Bolí vás často hlava? Jste neustále ve stresu? Celou noc prokašlete? Zkuste na své zdraví a psychiku zapůsobit vůněmi. Aromaterapii si jako léčebnou techniku oblíbili již staří Egypťané.

Jak aromaterapie funguje?

V aromaterapii se používají esenciální oleje. Jedná se o výtažky z rostlin získané lisováním, destilací nebo extrakcí. K získání pár kapek oleje je často potřeba až několik kilogramů přírodní suroviny. U esenciálních olejů se proto nevyplatí šetřit. Pozor si dejte především na levné, průmyslově vyrobené esenciální oleje, které samozřejmě léčivé účinky přírodních olejů postrádají.

Látky, které se z přírodních esenciálních olejů uvolňují, stimulují centrum v mozku. To ovlivňuje nervový systém a ten vzápětí začne blahodárně působit na psychické a tělesné zdraví. Startuje hojivé procesy v těle a klidní mysl. Zapalte krásné svíčky, použijte pár kapek esenciálního oleje, zachumlejte se do hřejivé beránkové deky a už si jenom užívejte a relaxujte.

 

Jak esenciální oleje používat

  • nakapejte pár kapek oleje do aromalampy

  • přidejte pár kapek do oblíbeného masážního oleje nebo do napuštěné vany

  • položte na zapnutý radiátor papírový kapesník napuštěný několika kapkami oleje

Vyberte si svůj esenciální olej

Do aromaterapeutické kápezetky patří pětice olejů, které patří k nejpopulárnějším a nejuniverzálnějším:

  • citron - povzbudí všechny vystresované jedince, kterým dodá chuť do života. Zároveň působí antisepticky, pročistí vzduch v místnosti a působí příznivě na pleť a trávení.

  • eukalyptus - trpíte migrénami? Vyzkoušejte eukalyptový olej, který tiší bolesti hlavy a zmírňuje napětí. Nadto pročistí vzduch v místnosti a povzbudí unavený mozek.

  • levandule - vyzkoušejte osvědčenou levandulovou vůni. Zklidní mysl i tělo a báječně se s ní vyspíte, když si ji před spaním kápnete na polštář. Použít ji můžete i na hmyzí štípance, a když ji použijete nakapanou na kapesníčku do skříně, všichni moli v panice utečou.

  • máta peprná - svěží máta povzbudí váš organismus při náročném dnu. Kromě toho se oblíbíte její pozitivní účinky na trávení. Zmírňuje také nevolnost.

  • tea tree - proslulý australský čajovník patří k nejsilnějším antiseptikům vůbec. Rozhodně si esenciální olej z tea tree pořiďte, pokud se chcete zbavit rýmy nebo virózy. Použít ho můžete také lokálně na hmyzí štípance nebo akné.    

Online katalog

V novém katalogu naleznete tipy na Vánoce.

Adventní inspirace

Naši autoři spolu s vámi, našimi zákazníky, společně vytvářejí magazín plný rad, návodů, receptů a inspirací... Jste zvědaví, co je nového?

Newsletter

Novinky a akce

na váš e-mail

Detaily o zpracování osobních údajů naleznete zde.

Katalog produktů

Advent 2021

6577 výdejních
míst

a mnoho výhod
pro váš pohodlný nákup