Uzdravte se vůní - jak začít s aromaterapií?

Bolí vás často hlava? Jste neustále ve stresu? Celou noc prokašlete? Zkuste na své zdraví a psychiku zapůsobit vůněmi. Aromaterapii si jako léčebnou techniku oblíbili již staří Egypťané.

Bolí vás často hlava? Jste neustále ve stresu? Celou noc prokašlete? Zkuste na své zdraví a psychiku zapůsobit vůněmi. Aromaterapii si jako léčebnou techniku oblíbili již staří Egypťané.

Jak aromaterapie funguje?

V aromaterapii se používají esenciální oleje. Jedná se o výtažky z rostlin získané lisováním, destilací nebo extrakcí. K získání pár kapek oleje je často potřeba až několik kilogramů přírodní suroviny. U esenciálních olejů se proto nevyplatí šetřit. Pozor si dejte především na levné, průmyslově vyrobené esenciální oleje, které samozřejmě léčivé účinky přírodních olejů postrádají.

Látky, které se z přírodních esenciálních olejů uvolňují, stimulují centrum v mozku. To ovlivňuje nervový systém a ten vzápětí začne blahodárně působit na psychické a tělesné zdraví. Startuje hojivé procesy v těle a klidní mysl. Zapalte krásné svíčky, použijte pár kapek esenciálního oleje, zachumlejte se do hřejivé beránkové deky a už si jenom užívejte a relaxujte.

 

Jak esenciální oleje používat

  • nakapejte pár kapek oleje do aromalampy

  • přidejte pár kapek do oblíbeného masážního oleje nebo do napuštěné vany

  • položte na zapnutý radiátor papírový kapesník napuštěný několika kapkami oleje

Vyberte si svůj esenciální olej

Do aromaterapeutické kápezetky patří pětice olejů, které patří k nejpopulárnějším a nejuniverzálnějším:

  • citron - povzbudí všechny vystresované jedince, kterým dodá chuť do života. Zároveň působí antisepticky, pročistí vzduch v místnosti a působí příznivě na pleť a trávení.

  • eukalyptus - trpíte migrénami? Vyzkoušejte eukalyptový olej, který tiší bolesti hlavy a zmírňuje napětí. Nadto pročistí vzduch v místnosti a povzbudí unavený mozek.

  • levandule - vyzkoušejte osvědčenou levandulovou vůni. Zklidní mysl i tělo a báječně se s ní vyspíte, když si ji před spaním kápnete na polštář. Použít ji můžete i na hmyzí štípance, a když ji použijete nakapanou na kapesníčku do skříně, všichni moli v panice utečou.

  • máta peprná - svěží máta povzbudí váš organismus při náročném dnu. Kromě toho se oblíbíte její pozitivní účinky na trávení. Zmírňuje také nevolnost.

  • tea tree - proslulý australský čajovník patří k nejsilnějším antiseptikům vůbec. Rozhodně si esenciální olej z tea tree pořiďte, pokud se chcete zbavit rýmy nebo virózy. Použít ho můžete také lokálně na hmyzí štípance nebo akné.    

Tištěný katalog

Prolistujte si náš tištěný katalog plný novinek pro váš útulný domov. A navíc za super ceny! Neotálejte ani minutu a inspirujte se našimi nápady.

Inspirujte se

Naši autoři spolu s vámi, našimi zákazníky, společně vytvářejí magazín plný rad, návodů, receptů a inspirací. Jste zvědaví, co je nového?

Newsletter

Kolekce a akce

na váš e-mail

Detaily o zpracování osobních údajů naleznete zde.

Katalog produktů

Léto 2018

1338 výdejních
míst

a mnoho výhod
pro váš pohodlný nákup