Velké prádlo

Praní prádla patří k domácím povinnostem stejně jako chodit na nákup. Velkým pomocníkem je v tomto případě pračka, ale i tak musíme řadu drobných úkonů udělat sami. Nabízíme pár pomocníků a rad, které snad tuto činnost alespoň trochu zpříjemní.

PRVNÍ KROK SKLADOVÁNÍ ŠPINAVÉHO PRÁDLA  

Než se nashromáždí potřebné množství prádla do pračky, je potřeba ho někam schovat. Pro tento účel jsou skvělé prádelní koše, kde prádlo není vidět, ale zároveň také větrá. Pro snadnější transport špinavého prádla do pračky jsou ideální koše na prádlo. Nestane se vám tak, že budete špinavé prádlo trousit po bytě, než ho donesete k pračce. Pokud máte dostatek místa a velkou rodinu, můžete si pořídit koše hned dva a třídit na prádlo světlé a tmavé. Ušetříte si tak práci s následným tříděním. 

DRUHÝ KROK PRANÍ

Na všech visačkách najdete poučku – prát s podobnými barvami. Není to náhoda. Čím podobnější barvy perete, tím méně ztrácíte jejich barevnost. Vyplatí se prát zvlášť černé a tmavé prádlo, dohromady můžete prát zelenou a modrou. A určitě samostatně bílou. Pozornost věnujte i materiálům. Jiné teploty zvládne bavlněné povlečení, jiné vlněné svetry nebo saténové pyžamo. Sledovat cedulky není zrovna zábava, ale vyvarujete se tím poškození prádla. 

Pracích prášků je trhu celá řada. Na vlněné prádlo, různé svetry a jemné pletené oblečení používejte výhradně prášky nebo gely na vlnu. Prášky na bílé prádlo obvykle obsahují optické rozjasňovače, takže je opravdu používejte jen na bílé prádlo. Na černé prádlo se vyplatí tekuté prací prášky, které na oblečení nezanechávají žádnou stopu. Obecně se gely snadnění rozpouštějí při nižších teplotách a nezanechávají žádnou stopu. Na klasické prášky ale rozhodně nezanevřete. Pokud mu pořídíte hezký zásobník, může se stát dokonce ozdobou koupelny. 


TŘETÍ KROK SUŠENÍ

Sušičky už mají své místo v řadě domácností. I tak je ale občas třeba usušit něco, co do sušičky vhodné není. Čím lépe prádlo pověsíte, tím méně práce s ním pak budete mít při žehlení. Kolíčky mají své místo i na sušáky. Pokud tričko jen přehodíte, dost možná na něm pak najdete rýhu po šňůře nebo sušáku. Vlněné oblečení se nemá věšet, ale položit uschnout na vodorovnou plochu. U hedvábí nechte nejprve vykapat vodu nebo ji vymačkejte ručníkem, až potom ho pověste.

Online katalog

V novém katalogu naleznete tipy na Jaro 2024.

Nápady pro útulnější domov

Naše autorky pro vás připravují blog plný zajímavých článků. Ať už hledáte inspiraci v bytovém designu, šikovné rady do domácnosti, vyzkoušené recepty nebo návody na vyrábění dekorací.

Psali o nás
Newsletter
Novinky a akce
na váš e-mail

Detaily o zpracování osobních údajů naleznete zde.

Katalog produktů
Léto 2024
16 000 výdejních
míst
a mnoho výhod
pro váš pohodlný nákup