Získejte ZDARMA luxusní vestu jako DÁREK k objednávce nad 990 Kč.  

Výroba napínacích potahů

V dnešní době se zákazníci při nákupu čím dál více zajímají nejen o cenu, ale také o kvalitu a původ jednotlivých výrobků. Proto jsme pro vás připravili malé nahlédnutí do zákulisí výroby našich napínacích potahů. Snad bude toto seznámení s výrobou stejně zajímavé pro majitele těchto potahů i pro ty, kteří se je teprve chystají pořídit.

 

Prvním krokem při výrobě potahů je výběr látky dle požadavku zákazníka. Pro napínací potahy jsou používány velmi pevné látky ze směsi bavlny a polyesteru, které jsou odolné vůči opotřebení. Od výrobce se látky převážejí navinuté na role, aby nedošlo k jejich poškození při přepravě a byly připraveny pro další zpracování.

Dalším krokem je barvení látek, aby bylo docíleno vybraného dezénu. Tento proces podléhá přísné kontrole, barvy musí být stálé, odolné proti otěru a častému praní. Výrobci k tomuto účelu používají celou řadu testů, teprve pokud jsou výsledky vynikající, putují role s barevnými látkami k dalšímu zpracování.

A teď už se dostáváme k samotnému šití. Jinak se zachází s látkou, která již z výroby obsahuje potřebná procenta elastanu, tedy je roztažitelná. Jiný proces čeká látku, která elastická není. Její elasticity výrobce docílí tak, že strojově přišije na rubovou stranu velmi tenké gumičky vodorovně i svisle. Látka je pak dokonale roztažitelná oběma směry a perfektně padne.

Dalším krokem je řezání látky podle vybraného střihu. Role jsou nasazeny na řezací stroj, který velmi přesně a s co nejmenším odpadem vyřízne požadovaný tvar.

I u výroby napínacích potahů platí známé přísloví „ Dvakrát měř a jednou řež.“

Jakmile jsou jednotlivé díly nařezané, tak se ve vozících přepravují do šicí dílny.

Šití je při výrobě potahů nejsložitější proces, který je závislý na dobře seřízených šicích strojích i na zkušenosti a šikovnosti zaměstnanců, pod jejichž rukama se postupně nařezané kusy látek začnou měnit v hotové potahy.

Po ušití následuje další velmi důležitý krok, kterým je kontrola každého ušitého potahu. Jen důsledně provedená kontrola totiž zaručí, že se výrobek dostane k zákazníkovi v perfektním stavu.

Teprve po zkontrolování se potahy mohou poskládat a zabalit.

Nakonec se zabalené potahy podle jednotlivých modelů, velikostí a barev označí a roztřídí do krabic. V krabicích jsou pak dále expedovány k zákazníkům po celém světě.

Online katalog

V novém katalogu naleznete tipy na Vánoce.

Adventní inspirace

Naši autoři spolu s vámi, našimi zákazníky, společně vytvářejí magazín plný rad, návodů, receptů a inspirací... Jste zvědaví, co je nového?

Newsletter

Novinky a akce

na váš e-mail

Detaily o zpracování osobních údajů naleznete zde.

Katalog produktů

Advent 2021

6577 výdejních
míst

a mnoho výhod
pro váš pohodlný nákup