Vyzdobte si obývací pokoj vánočně

Advent už je v plném proudu, odevšad voní vánoční cukroví a vy ještě nemáte slavnostně vyzdobený byt? Nejvyšší čas pustit se do toho. Máme pro vás pár tipů, jak vdechnout obývacímu pokoji trochu všudypřítomné vánoční atmosféry.

 

Jděte s trendy

I Vánoce podléhají módě. Projevuje se to zejména v nabídce nejrůznějších ozdob a vánočních koulí na stromeček. Klasickou trojkombinaci zelená-červená-bílá nahrazují výraznější barvy, se kterými docílíte zajímavých efektů. Sáhnout byste měli především po metalických barvách. Ať už je to stříbrná, zlatá nebo měděná - s těmito lesklými barvami rozhodně nešlápnete vedle. Oblibě se těší také pastelové barvy, především na ozdobách s nádechem retra. Proto v obchodech často potkáte vánoční ozdoby, které si pamatujete ze svého dětství. A v případě, že netrváte na klasickém živém vánočním stromečku, můžete experimentovat i s jeho barvou. Třeba bílý vánoční stromeček ozdobený modrými vánočními koulemi vypadá velice efektně.

Ubrus dotáhne váš stůl k dokonalosti

Výjimečnost vánočních svátků by mělo zrcadlit i prostírání na stole. Štědrovečerní večeře je sice ještě daleko, ale krásný vánoční ubrus už může váš stůl zdobit teď. K populárním motivům na něm patří především různé zvonečky a stříbřitě vyšívané svícínky. Doprostřed stolu umístěte na ubrus adventní věnec, vedle něj položte velkou mísu a na ni naaranžujte červená jablíčka a vlašské ořechy. Pokud již máte napečené perníčky, budou se vedle jablek a oříšků také velice hezky vyjímat.

Vánoční hvězda nesmí chybět

U stropu vám visí jmelí, na okně kvete vánoční kaktus, ale to nejpodstatnější vám stále schází - vánoční hvězda se stala tradiční květinou a symbolem těchto svátků. Často však začne již brzy zasychat a nakonec vám odejde úplně. Postarejte se o ni tak, aby vám vydržela i do dalších let. V první řadě myslete na to, že vánoční hvězda pochází původně z Mexika a jestli něco nemá opravdu ráda, je to studený vzduch. Proto dejte pozor při nákupu a přenášení květiny, aby ji někde studeně neofouklo, a ani doma ji nestavte na okno, kterým větráte. Uvidíte, že Vánoce v pořádku přežije a bude vám dělat radost i v následujících letech. Pokud nemáte na pěstování živé rostliny čas a nervy, pořiďte si vánoční hvězdu umělou. Parády nadělá jako ta živá a nemusíte ji nijak opečovávat. 

 

 

 

 

 

 

Online katalog

V novém katalogu naleznete tipy na Vánoce.

Inspirujte se

Naši autoři spolu s vámi, našimi zákazníky, společně vytvářejí magazín plný rad, návodů, receptů a inspirací... Jste zvědaví, co je nového?

Newsletter

Novinky a akce

na váš e-mail

Detaily o zpracování osobních údajů naleznete zde.

Katalog produktů

Advent 2021

6577 výdejních
míst

a mnoho výhod
pro váš pohodlný nákup