Získejte ZDARMA luxusní vestu jako DÁREK k objednávce nad 990 Kč.  

Vzhůru do boje

Na jaře se těšíte na zahrádku nejen vy, ale i zástupy škůdců. Podaří se vám letos válku vyhrát a úrodu obhájit? S našimi radami budete k vítězství o krůček blíž. 

Na plzeň s plzákem

Seznamte se s plzákem španělským, kterému většina z nás říká prostě slimák (další pojmenování, kterými ho zahrádkáři častují, nebudeme vyjmenovávat).  Jde o jednoho z nejžravějších zahradních škůdců. Právě na něj si dejte pozor. Podle odborníků je nejúčinnější zbraní na plzáky a slimáky ruční sběr. Takže oblečte si maskáčový oblek do každého počasí, na nohy nazujte holínky a hurá na to. Sbírejte plže v časných ranních nebo naopak večerních či nočních hodinách. Projděte hlavně tmavá a vlhká místa. Posvítit si do nich můžete kempingovou dynamo svítilnou. Na jedno natočení vydrží svítit až hodinu. Za tu dobu se vám jistě podaří nezvané hosty sesbírat. Pokud bude i letošní úroda slimáku velká, můžete je rovnou nakládat na zahradní vozík a odvážet hodně, opravdu hodně daleko.  Další možností je posypat plže solí, zalít je horkou vodou, zašlapávat je nebo jiné drastické metody. Vyzkoušeli jste už všechno a slimáci jsou pořád u vás jako doma? Zkuste to s nimi po dobrém a pozvěte je na pivo. Do lapače slimáků nalijte pivo a počkejte, až se slimáci a plzáci ze zahrádky slezou. Vůně piva je přiláká dovnitř, ale chytrý lapač je nepustí ven.

Párty pro hmyz!

Kdo by neměl rád párty! Uspořádejte ji i pro hmyz na vaší zahradě. Investovaný čas a peníze se vám bohatě vrátí. Vosy myslí na svůj pověstný pas a tak je na pivo nedostanete. Vědí, že jde na tloušťku. Ale kalorie ze šťávy už nehlídají a velice rády se jí nasosají z lapače vos. A opět je lapač už ven nepustí.

Mezi hmyzem se vyskytují i abstinenti, které na žádnou tekutinu nenalákáte. To ale neznamená, že o párty nestojí.  Zkuste je nalákat na fluorescenční záření. Na jeho principu pracuje elektrický hubič hmyzu. Zářením přilákaný hmyz je pak zneškodněn vysokým napětím.

Vytrvalý bojovník krte

Na krtka musíte chytře. Žádné drastické metody povolené nejsou, protože se na něj vztahuje Zákon č. 246/1992 Sb. na ochranu zvířat proti týrání. I kdyby na vás vykoukl z hromádky, ubít rýčem ho nemůžete. Když ho otrávíte nebo jinak usmrtíte, „sedět“ sice nepůjdete, ale můžete mít oplétačky s veterinární správou. Pokud vás soused, která vám závidí větší mrkev, udá, může vám Státní veterinární správa vyměřit pokutu až 50.000 Kč.

Jak se tedy vychytralého krtka zbavit? Krtek je morous, ze všeho nejvíce má rád klid. Pobyt na vaší zahrádce mu otrávíte solárním odpuzovačem. Nemusíte mít strach, žádná chemie se z něj do půdy neuvolňuje. Účinek je založený na šíření specifických vln, které přístroj vysílá každých 20 vteřin. Jeden odpuzovač vám ochrání území o rozloze 650 m2. Spolehlivě ho také odpudí vůně nebo spíš zápach. Pokud vám nevadí vůně afrikánů, máte vyhráno. Krtek je rád nemá. Ti, kteří válku s krtkem na svém území vyhráli, nedají dopustit na benzín. Takže pokud nechcete, aby dělal nory na stejném místě, odkryjte hroudu a strčte do ní noviny zalité trochou benzínu. Krtek je opravdu velice vytrvalý, proto metody kombinujte, ať máte větší šanci na úspěch.

Zámek pro vaše miláčky

Jestli nemáte na takové „žabomyší“ války se škůdci čas nebo trpělivost, vypalte jim rybník zahradním fóliovníkem. Žádný nezvaný host se do něj nedostane a vaše zeleninka bude v bezpečí. Základ je tvořen čtyřmi pevnými stěnami z průsvitného PVC. Na střeše pařníku jsou otevíratelné poklopy na zip, které zajišťují pohodlný přístup k pěstovaným rostlinám.

Hodně sil a bohatou úrodu vám přeje

decoDoma

Online katalog

V novém katalogu naleznete tipy na Vánoce.

Adventní inspirace

Naši autoři spolu s vámi, našimi zákazníky, společně vytvářejí magazín plný rad, návodů, receptů a inspirací... Jste zvědaví, co je nového?

Newsletter

Novinky a akce

na váš e-mail

Detaily o zpracování osobních údajů naleznete zde.

Katalog produktů

Advent 2021

6577 výdejních
míst

a mnoho výhod
pro váš pohodlný nákup