Zajíček jako pytlík na koledu nebo dekorace

V HLAVNÍ ROLI JUMBO HRNKY

Sada robustních keramických hrnků by neměla chybět na jarním stole se skvělou snídaní. Sladkým budíčkem může být třeba pořádná porce zdravého müsli. A pokud hledáte velikonoční dárek pro své děti, naaranžujte do hrnků pytlíčky z plsti, které dokážete ušít jedna, dvě.

JAK NA TO

Nepotřebujete šicí stroj ani žádné složité šablony. 

1. NA PYTLÍČEK POTŘEBUJETE

kousky tenké plsti a zbytky bavlněných látek s drobným dezénem, bavlnky a vyšívací jehly, květinové výseky, malou bambulku na ocásek, lepidlo na textil, papírovou šablonu zajíce velkou 12 x 19 cm.

2. STŘIHOVÉ DÍLY 

Nakreslete si a vystřihněte díly z papíru, zadní díl se skládá ze dvou částí (šablonu najdete pod článkem). Šablony položte na plsť a jednotlivé tvary vystřihněte. Zkombinujte různobarevné kousky plsti. Čím bude zajíc pestřejší, tím lépe.

3. DETAILY 

Ze šablony vystřihněte obličejové části a podle nich vystřihněte detaily z plsti a bavlny a nalepte je na uši a na obličej. Dvojitým návlekem bavlnky prošijte obvod zajíčka předním stehem. Zadním stehem vyšijte čumáček a pod ouško nalepte kvítky.

4. ZADNÍ DÍL 

Zadní díl se skládá ze dvou částí, které na sebe navazují. Na spodní část tvořící kapsu nalepte bambulku, jako ocásek. 
TIP  Pokud máte velký kus plstěného materiálu, můžete přední díl nastříhat vcelku s touto kapsou. Odpadne pak sešití spodní části pytlíčku.

5. A MÁTE HOTOVO

Zajíček je na světě a můžete mu vyrobit další kamarády. Inspirujte se naším aranžmá a získejte nápaditou dekoraci, kterou vám budou všichni závidět. Zadní díl sáčku je otevřený, aby se dal jednoduše naplnit drobnými cukrovinkami. Můžete do něj ale schovat i drobné mince nebo malé hračky. Díky umístění do velkých hrnků získáte ozdobu na stůl, která vám může dělat radost opakovaně. 

A do čeho můžete dál zajíčka posadit? Máme celou řadu jumbo hrnků. Komu se nelíbí puntíkatá variace, ale rád by získal typicky jarní zátiší, je ideální volbou jednoduchá hrášková zelená. Šedý hrnek nebo červený hrnek s motivem kanafasu nadchne všechny milovníky klasiky.

Fotogalerii najdete také na našem facebooku nebo pinterestu.

Šablona na zajíčka

Online katalog

V novém katalogu naleznete tipy na Vánoce.

Adventní inspirace

Naši autoři spolu s vámi, našimi zákazníky, společně vytvářejí magazín plný rad, návodů, receptů a inspirací... Jste zvědaví, co je nového?

Newsletter

Novinky a akce

na váš e-mail

Detaily o zpracování osobních údajů naleznete zde.

Katalog produktů

Advent 2021

6577 výdejních
míst

a mnoho výhod
pro váš pohodlný nákup