Zdravotní obuv pro zdravé nohy

Doma si to vykračujete po plovoucí podlaze bosi, do práce si vezmete vysoké lodičky a jen tak do města obléknete balerínky. Za to vám vaše nohy rozhodně nepoděkují.

Každý krok, který uděláme bosi na tvrdém povrchu nebo v nevhodné obuvi, je pro naše nohy jako rána kladivem. Stejné to je, když vyrazíme na asfalt, dlažbu nebo betonové chodníky v botách s tenkou podrážkou. Nohy máme jenom jedny a nosí nás nejen celý den, ale celý život. Proto bychom jim měli dopřát vysoké pohodlí a ne podpatky. A to i doma! Procházení po plovoucí podlaze není pro nohy to pravé a za kvalitní domácí obuv vám poděkují.

Zdravotní obuv rozhodně není jen pro ty, kteří trpí nějakými problémy. Bohužel si pro tuto obuv dojdeme většinou až pozdě. Když udeří bolesti páteře, bolesti a únava nohou a kloubů, otlaky nebo puchýře. Zdravotní obuv je určena všem lidem a měli by ji nosit i lidé se zdravýma nohama. Není totiž určena pouze k nápravě nezdravých chodidel, ale je také prostředkem k prevenci nesprávného vývoje a tvarování chodidla.

Nejdůležitější na botě je provedení její spodkové části. Lidově tomu říkáme podrážka, odborně se to dělí na podešev a stélku. U dobré boty, kterou nepochybně rehabilitační nebo-li zdravotní obuv je, bude spodní část z několika funkčních vrstev a stélka bude tvarovaná s podporou klenby. U špatné boty bude jen slabá podrážka či vysoký nepružný kus jakéhosi materiálu bez jakékoliv funkční vrstvy či tvarování stélky.

Už dávno není pravda, že ortopedická nebo zdravotní obuv nemůže být hezká. A stejně tak i domácí obuv může mít podobu pohodlných měkoučkých bačkůrek, a přesto splňovat všechny požadavky na zdravotní obuv.

Online katalog

V novém katalogu naleznete tipy na Vánoce.

Adventní inspirace

Naši autoři spolu s vámi, našimi zákazníky, společně vytvářejí magazín plný rad, návodů, receptů a inspirací... Jste zvědaví, co je nového?

Newsletter

Novinky a akce

na váš e-mail

Detaily o zpracování osobních údajů naleznete zde.

Katalog produktů

Advent 2021

6577 výdejních
míst

a mnoho výhod
pro váš pohodlný nákup