Získejte ZDARMA luxusní vestu jako DÁREK k objednávce nad 990 Kč.  

Žhavá vášeň

Milujete grilování? Někdo už grilovací sezónu letos zahájil, někdo na ten správný den teprve čeká. Pořiďte si nové pomocníky, se kterými si grilování ještě víc užijete. 


 

GRIL
Ke správnému grilování je zapotřebí pořádný gril. Na výběr je řada typů – s poklopem, bez něj, malé, velké. Velikost vybírejte podle toho, kolik strávníku na grilování většinou máte. Čím více, tím větší gril. Varianty grilu s poklopem využijete, pokud hodláte grilovat větší kusy masa a bude potřeba jejich delší příprava. Třeba taková žebra. Pokud rádi a často grilujete, neměl by vám chybět úložný box, který ochrání dřevěné uhlí před vlhkostí a díky praktické rukojeti si ho pohodlně kamkoliv přenesete. Navíc se z něj bude uhlí lépe vybírat než z původního papírového pytle. 
Pokud vám chybí místo, kde byste mohli grilovat, vyzkoušejte piknikový gril, který je vhodný třeba do kempu nebo na různý místa vyhrazená pro grilování. I u nás už jich začíná přibývat.  Na skládacím grilu snadno připravíte své oblíbené klobásky, zeleninu nebo maso kdekoliv a kdykoliv. Piknikový gril snadno složíte a můžete ho vzít všude s sebou.

SPRÁVNÉ NÁŘADÍ
Na gril to chce pořídit si i jiné nádobíčko. Nikdo si přece nechce odnést z grilování spáleniny. Klasikou vidličku proto raději vyměňte se delší grilovací nebo grilovací kleště. Kdo se přibližuje ke grilu s obyčejnou vidličkou, koleduje si o spálené prsty. Nebo o to, že mu z masa vyteče lahodná šťáva. Masu můžete dodat chuť marinádami. Tím ale nemyslíme vykoupat maso v oleji. Ideální je namíchat si vlastní směs bylinek a koření a maso jen lehce potřít. Pokud použijte velké množství oleje, na grilu vám bude zbytečně kapat do ohně a dělat neplechu. Nehledě o ne právě příznivých účincích na zdraví. K potírání se vám bude hodit silikonová mašlovačka se zásobníkem. Praktický zásobník naplníte oblíbenou marinádou a pohodlně natíráte maso bez neustálého namáčení.

 

TEPLOTA
Správná teplota je pro dokonalý výsledek maximálně důležitá. Jen tak se vyhnete tomu, že budou vaši hosté jíst buď maso jako podešev nebo spálené na uhlíky. A spálené opravdu nejde na krásu, ale spíš na rakovinu. Karcinogenní látky se vytvářejí rozkladem kapajících tuků za vysoké teploty. Pak se společně se spalinami dostávají zpět na maso, které tak kontaminují. Odkapávající tuk se snadno vznítí a v lepším případě spálíte jen maso na uhel. 
Grilování má také svou terminologii. Malé kousky masa, jako jsou steaky, ryby, se připravují metodou přímého grilování. Teplota grilu je v rozmezí 180 až 350 °C.
 Pro nepřímé grilování se skvěle hodí grily s poklopem, kde se maso peče jako v troubě. Většinou se takto připravují větší kusy masa, jako je třeba celé kuře nebo vepřová žebírka. Teplota je samozřejmě nižší okolo 160 až 200 °C.
Barbecue je v podstatě obdoba nepřímého grilování. Griluje se při nízké teplotě a příprava trvá tedy delší dobu. Využíván je kouř ze dřeva, dřevěných lupínků nebo grilovacích chipsů, nasypaných na rozžhavené uhlí. Teplota při tomto způsobu grilování se pohybuje v rozmezí cca 90 až 130 °C. Je to hotová věda. Musíte dávat pozor, aby se lupínky nevzňaly, ale kouřily.
 
ČISTĚNÍ GRILU 
Možná pro vás tento krok doteď představoval noční můru. Drhnout ocelovým kartáčem připálený gril rozhodně není nic, na co by se člověk těšil. Vyzkoušejte místo ocelového kartáče něco sofistikovanějšího. Například elektrický čistič na gril. Tento extrémně výkonný rotační kartáč zbaví Váš gril všech připečených nečistot. Mosazný kartáč je vhodný nejen k čistění grilů, ale i trub a fritéz. Svou službu udělá i čistící náčiní na gril 3 v 1, které se skládá ze škrabky, kartáče a čistící houbičky. Odstraní hrubou špínu z vašeho domácího grilu a díky němu bude váš gril vypadat zase jako nový. Čistící kartáč můžete použít na jakékoliv kovové povrchy, ale nepoužívejte ho na čištění plastů a jiných měkkých materiálu, kde může způsobit poškrábání a znehodnocení povrchu.

Online katalog

V novém katalogu naleznete tipy na Vánoce.

Adventní inspirace

Naši autoři spolu s vámi, našimi zákazníky, společně vytvářejí magazín plný rad, návodů, receptů a inspirací... Jste zvědaví, co je nového?

Newsletter

Novinky a akce

na váš e-mail

Detaily o zpracování osobních údajů naleznete zde.

Katalog produktů

Advent 2021

6577 výdejních
míst

a mnoho výhod
pro váš pohodlný nákup