Získejte ZDARMA luxusní vestu jako DÁREK k objednávce nad 990 Kč.  

Zmrzlina, sorbet nebo dřeň?

Napadlo vás někdy, odkud vlastně pochází mražená pochoutka zmrzlina? Její historie sahá až do starověkého Řecka. Zásadní ingredience, kterou byl led, pocházela až ze samotného Olympu. Byla to vzácnost, kterou si mohli dovolit jen ti nejbohatší. Dnes už to tak naštěstí není,  vyrobit si ji můžete doma. 

Největšími evropskými milovníky zmrzliny jsou Švédové, kteří snědí průměrně patnáct litrů na hlavu ročně.  Češi si ročně koupí asi 34 milionů litrů balené zmrzliny, tedy tři litry na člověka.  

DOMÁCÍ ZMRZLINA 

V zásadě je zmrzlina směsí mléka, cukru či ovocné dřeně  Jako suroviny mohou sloužit i různé mléčné výrobky jako jogurt, tvaroh, a podmáslí a ovocné výrobky například ovocná šťáva či marmeláda. V naší sadě Nice Ice snadno připravíte chutnou domácí zmrzlinu pro každou příležitost. Stačí vybrat recept z přiložených receptů a domácí zmrzlinu máte během 20 - 30 minut na stole. Potěšte sebe i vaše děti zmrzlinou bez chemie s přísadami, které sami vyberete. 

SORBET 

Za sorbet se obvykle označuje ovoce, které je nejdřív nakrájené na kousky, zmraženo a až poté rozmixováno. Chce to už trochu zkušenosti, Kousky je potřeba zmrazit „tak akorát“, aby šly ještě rozmixovat. Většinou to je cca 5 hodin. Ale samozřejmě záleží na výkonnosti vašeho mrazáku a velikosti kousků. Sorbety pak můžete servírovat ve vysokých skleničkách. Pro sorbetové začátečníky je ideální meloun. 

DŘEŇ 

Na výrobu dřeně můžete vyzkoušet jakékoliv ovoce. Rozmixujete ho, osladíte a nalijete do tvořítek. Takovou zdravou domácí „zmrzlinu“ děti ocení! Obzvlášť, když bude ve veselých tvarech. Můžete vyzkoušet různé kombinace ovoce a experimentovat i se sladidlem – například zkusit sirup z agáve. Děti potěší například zmrzlina z rozmixovaných jahod.

Online katalog

V novém katalogu naleznete tipy na Vánoce.

Adventní inspirace

Naši autoři spolu s vámi, našimi zákazníky, společně vytvářejí magazín plný rad, návodů, receptů a inspirací... Jste zvědaví, co je nového?

Newsletter

Novinky a akce

na váš e-mail

Detaily o zpracování osobních údajů naleznete zde.

Katalog produktů

Advent 2021

6577 výdejních
míst

a mnoho výhod
pro váš pohodlný nákup