Zútulněte si obývací pokoj

V obývacím pokoji se odehrává převážná část života každé rodiny. Proto by měl být místem, kde se budete cítit dobře a pohodlně. Využijte rady našeho dvorního designera Petra Váchy a vytvořte si obývák, který na všechny návštěvy dýchne rodinnou pohodou.

Zaměřte se na pohovku
Myslete na to, že sedací souprava je to první, na co padne zrak všem, kdo do vašeho obývacího pokoje vstoupí. Proto byste jí měli věnovat patřičnou pozornost. Ušpiněná sedačka plná chlupů od domácího zvířectvo ještě nikomu žádnou parádu neudělala. Jak zachránit dobrý dojem a finančně při tom nevykrvácet? Petr si ví rady: „Nemusíte hned kupovat novou sedačku. Stačí tu starou obléct do nového kabátu například pomocí vkusného napínacího potahu. Až bude špinavý, jednoduše ho sejmete, vyperete v pračce a sedačka bude opět bez poskvrnky.“ Elastický potah je vyrobený z mikrovlákna a na omak je příjemně sametový. Bude se vám na něm sedět jako v bavlnce.

Dejte na zem koberec
Navzdory propagovaným plovoucím podlahám, které jsou studené a náchylné k poškrábání, představuje koberec stále nejlepší řešení, jak vytvořit v obývacím pokoji domáckou atmosféru. Koberec nemusíte nutně pokládat od stěny ke stěně přes celou plochu místnosti. Naopak. Sáhněte raději po několika jednotlivých kusech ručně tkaných bavlněných koberečků, které umístíte tam, kde se vám budou nejlépe hodit.

Vsaďte na kožešiny
Samostatnou kapitolou jsou kožešiny, kůže a jejich napodobeniny. „Pokud místo koberce použijete například ovčí kůži, dodáte celému pokoji rustikální nádech. Navíc vám příjemně zahřeje chodidla.“ vysvětluje Petr. Nepříjemného zápachu se obávat nemusíte – umělé ovčí kůže si zachovávají všechny příjemné vlastnosti přírodního materiálu, ale jsou antialergické a nejsou cítit chlívkem. A pokud se do hřejivého beránka budete chtít zachumlat, pořiďte si ho i jako deku k televizi.

 

Online katalog

V novém katalogu naleznete tipy na Vánoce.

Adventní inspirace

Naši autoři spolu s vámi, našimi zákazníky, společně vytvářejí magazín plný rad, návodů, receptů a inspirací... Jste zvědaví, co je nového?

Newsletter

Novinky a akce

na váš e-mail

Detaily o zpracování osobních údajů naleznete zde.

Katalog produktů

Advent 2021

6577 výdejních
míst

a mnoho výhod
pro váš pohodlný nákup