Odpovědi na časté dotazy

 

 

1. Kde se potahy vyrábí?
Potahy jsou vyráběny na zakázku v tomto provedení v Itálii a ve Španělsku. Jsou vyráběny v různém barevném i typovém provedení. Oba výrobci si zakládají na kvalitě šití a stálobarevnosti látky.
2. Co znamená číselný údaj (např. 60 - 110 cm) uvedený u jednotlivých typů potahů?
Údaj uvádí celkovou šířku křesla, sedačky včetně područek v rozmezí „od – do“ Například pokud máte křeslo široké 80 cm, tak je to přesně v rozmezí, kdy Vám potah bude sedět. Pokud máte křeslo široké více jak 110 cm, je třeba uvažovat o větším potahu než je potah na křeslo. Tedy na dvousedačku.
3. Do jaké maximální výšky křesla, sedačky jsou potahy vhodné?
U většiny potahů je ideální výška sedacího nábytku mezi 90 – 100 cm. U potahů Glamour je výška až do 110 cm. Výjimkou je potah na křeslo ušák, který se natáhne až do 114 cm. Jednotlivé údaje najdete u potahu, který jste si vybrali.
4. Jak změřit sedací nábytek?
Ke správnému zjištění rozměru potřebujete hlavně dva rozměry. Šířku a výšku. Šířka se měří včetně opěrek na ruce, jako byste přes opěrky položili pravítko. Výška se dobře měří ze zadu křesla. Od země (ale pozor, bez nožiček) změříte celou výšku sedacího nábytku. Rozměry, které uvádíme u jednotlivých potahů na křeslo, jsou v rozmezí od – do. Tedy minimální a maximální šířka a výška. Když máte rozměr v tomto limitu, tak Vám potah bude vyhovovat. Přesný návod, jak změřit křeslo nebo sedačku, naleznete zde.
5. Jak změřím rohovou sedačku?
Ke správnému zjištění rozměru potřebujete hlavně dva rozměry. Šířku a výšku. Šířka se měří včetně opěrek na ruce a rohu. Měříte ideálně po sedací části. Začnete u jedné opěrky na ruku, pokračujete do rohu a od rohu na druhý konec sedačky. Výška se dobře měří ze zadu rohové sedačky. Od země (ale pozor, bez nožiček) změříte celou výšku sedačky. Rozměry, které uvádíme u potahů na rohovou sedačku, jsou v rozmezí od – do. Tedy minimální a maximální šířka. Když máte rozměr v tomto limitu, tak Vám potah bude vyhovovat. Můžete se podívat na video, jak máte při měření sedačky postupovat. 
6. Lze prát potahy v pračce nebo je třeba dávat potahy do čistírny?
Téměř všechny potahy se dají vyprat v pračce na max. 40 stupňů. Ovšem záleží na Vašich možnostech praní. V případě, kdy máte opravdu malou pračku je třeba zvolit jiný způsob. Pokud jste si zakoupili potahy na rohovou sedačku, tak ty se do běžné pračky nevejdou, ale v každé čistírně si s nimi poradí.
7. Z jakého materiálu jsou potahy?
Nabízené potahy jsou vždy směsí z materiálu bavlna, polyester, případně akryl. A v určitých potazích je přidáván elastan. Látka je vždy příjemná na dotek a i šetrná k sedacímu nábytku. Složení konkrétních potahů najdete vždy u Vámi vybraných potahů.
8. Je možné si objednat jiné barvy potahů?
Je nám líto, ale nejde si objednat jiné než nabízené potahy. Pokud máte tip na barevnou kombinaci, která Vám na nabídce chybí, tak určitě můžete kontaktovat na info@decodoma.cz a budeme o Vašem návrhu určitě přemýšlet.
9. Nevím, jestli mám doma rohovou sedačku nebo sedačku s otomanem.

Základní rozdíl mezi rohovou sedačkou a sedačkou s otomanem je opěrka. Klasická rohová sedačka je z obou stran ukončená područkami. Sedačka s otomanem má područky jako klasická trojsedačka a k sedačce je přidaný otoman na nohy. Pokud je opěrka na záda protáhla až k otománku, máte doma rohovou sedačku s tzv. relaxem (viz.foto níže).

10. Mám rohovou sedačku s relaxem a jednou područkou, mohu si potahy zakoupit?

Potah přímo na tuto sedačku nenabízíme, ovšem mnoho zákazníků si zakoupí potah na klasické rohové sedačky. Přebývající látka se pak zasune do prostoru za sedáky. Případně můžete vyzkoušet radu naší zákaznice: „Měla jsem obavy při objednávání, ale přeci jenom vzhledem k velice odlišné sedačce jsem musela potah upravit. (Přebývalo hodně materiálu a nebylo kam jej zastrčit) Povedlo se, ani to netrvalo dlouho. Vypárala jsem jeden malý díl a kousek zastřihla, pak našpendlila a ručně ušila. Potah je úžasný a nelituji.“ Pokud si nejste jistí, jak bude potah sedět, tak se můžete inspirovat v naší fotogalerii, kde najdete i podobné sedačky té Vaší.

11. Mám rohovou sedačku do tvaru U. Nabízíte potahy na tyto sedačky?
Je nám líto, ale na tento typ sedaček potahy nenabízíme. Ušit potah na tuto sedačku je náročné a zatím je ani jeden z výrobců nezačal vyrábět.
12. Nabízíte potah i na taburety k sedačkám?
Ano. V naší nabídce najdete jako potahy na taburety, tak i potahy na ušáky. Jaké barvy potahů si můžete objednat, abyste si mohli zakoupit i potah na taburet uvidíte zde.
13. Nabízíte potahy i na křesla ušáky a sedačku stejného typu?
Potah na křesla ušák u nás můžete zakoupit. Barevné varianty najdete zde. Ovšem pokud máte sedačku s uchy, tak na to potah nenabízíme.
14. Nabízíte potahy na kuchyňské lavice a židle?
Na kuchyňské lavice bohužel potahy nenabízíme, ale na židle u nás potahy najdete. Buď jen na polstrovaný sedák nebo i potah na židli s opěrkou. Výběr najdete zde.
15. Je možné si objednat látku v metráži nebo si nechat speciálně ušít potah na sedačku?
Bohužel, látku v metráži si nelze objednat. Dodáváme již hotové potahy. A jelikož je výroba standardizovaná na nejčastější rozměry nelze si ani zadat speciální požadavek na ušití potahu.

 

Tipy a rady pro vás:

Jak správně potahy natáhnout?

Potah roztáhněte a najděte zadní díl. Poznáte ho, protože je nejvyšší. Začněte ho natahovat na zadní opěrku sedačky. Stáhněte, co to půjde směrem dolů. Poté potah natáhněte na područky a opět potah stáhněte směrem dolů. Na závěr potah upravte tak, že látku zasunete za sedák, kolem dokola. Pokud se Vám potah ještě někde povytáhne, tak ho upravte.

Můžete se podívat i na naše videa zde. Protože nejčastěji chtějí zákazníci vědět, jak postupovat při natahování na rohovou sedačku, máme pro vás video. 

Stává se, že Vám potah nedrží správně za sedáky a vytahuje se nebo klouže?

Každá sedačka je jiná. Některé mají mnoho místa za sedáky a jiné naopak. Látka podle toho také buď drží „v sedačce“ nebo se může vytahovat.

Pro případ, že se potah vytahuje, prodáváme upevňovací válečky.

TIP od naších zákazníků:

V případě, že si myslíte, že upevňovací válečky nebudou stačit, tak máme dva tipy od našich zákazníků:

  • Molitan: molitan se nařeže nebo nastříhá do delších pruhů a vloží se do sedačky spolu s potahem (stejný způsobem, jako upevňovací váleček)
  • Látka: srolovat látku (prostěradlo, ručník, ...), tak aby role měla požadovaný průměr dle prostoru Vaší sedačky a vložit ji do sedačky spolu s potahem (stejný způsobem, jako upevňovací váleček)

Online katalog

V novém katalogu naleznete tipy na Jaro 2023.

Inspirujte se

Naši autoři spolu s vámi, našimi zákazníky, společně vytvářejí magazín plný rad, návodů, receptů a inspirací... Jste zvědaví, co je nového?

Newsletter

Novinky a akce

na váš e-mail

Detaily o zpracování osobních údajů naleznete zde.

Katalog produktů

Jaro 2023

16 000 výdejních
míst

a mnoho výhod
pro váš pohodlný nákup