5 tipů, jak se vyhnout migréně

Třeštící hlava, nevolnost, zvracení a příšerná únava. Tento neutěšený stav, trvající i několik dní, zná každý, kdo trpí migrénou. Poradíme vám, jak úporné bolesti hlavy předejdete

Dbejte na minerály

Podle některých medicínských studií vyvolává migrénu i jídlo. Především tmavé maso, mléčné výrobky, kvasnice nebo čokoláda patří mezi zaručené spouštěče permoníků ve vaší hlavě. Určitě se také vyhněte jídlům z čínských restaurací a polotovarům, které obsahují glutamát sodný. Jezte naopak dostatek mandlí, luštěnin, brokolice a vyzkoušejte také obilné klíčky. Obsahují totiž hořčík, draslík, zinek a vápník, kteří vám v boji proti migréně pomohou.

Nezapomínejte pít

Dodržujte pravidelný pitný režim. Denně by měl člověk v závislosti na své váze vypít alespoň 2 - 3 litry vody. V žádném případě se nesnažte tekutiny nahnat alkoholickými nápoji - ty tělo naopak ještě více dehydrují. Především oblíbené červené víno vám spustí migrénu dřív, než se nadějete.

Dejte pozor na pachy

Intenzivní pachy vyvolají bolest hlavy až u 70 % migreniků. K nejčastějším pachovým spouštěčům patří parfémy, vůně jídlo, cigaretový kouř, čisticí prostředky a benzín nebo ředidlo. Proto byste se měli vyhnout prostředí, ve kterém budete těmto pachům vystaveni. Parfumérie, zakouřený bar, rybárna nebo benzínová pumpa pro vás rozhodně nebudou vhodná místa k pobytu.

Pořádně se vyspěte

Každý člověk má jinou potřebu spánku, ale nikomu dlouhodobě čtyři hodiny denně nestačí. Kromě toho, že se budete cítit jako přejetí parním válcem, obranyschopnost vašeho organismus klesne na minimum a skočí na vás každý bacil, se můžete vsadit, že vás začne bolet hlava. Migrénu často spustí také bolavá páteř z nepohodlného vyspání. Tomu předejdete pořízením anatomického polštáře, který poskytuje krční páteři správnou podporu a zajišťuje správnou polohu krku a hlavy během spánku.

Nestresujte se

I když to v dnešní době není zrovna nejlehčí úkol, snažte se vyhnout stresu. V momentě, kdy budete mít pocit, že je toho na vás v práci moc, dopřejte si krátkou pauzu a zajděte si třeba uvařit čaj. K lepšímu duševnímu a fyzického rozpoložení vám pomohou také procházky přírodou. Zkuste si na ně každý večer vyhradit aspoň 20 minut a uvidíte, jak vám odlehne.

Online katalog

V novém katalogu naleznete tipy na Vánoce.

Adventní inspirace

Naši autoři spolu s vámi, našimi zákazníky, společně vytvářejí magazín plný rad, návodů, receptů a inspirací... Jste zvědaví, co je nového?

Newsletter

Novinky a akce

na váš e-mail

Detaily o zpracování osobních údajů naleznete zde.

Katalog produktů

Advent 2021

6577 výdejních
míst

a mnoho výhod
pro váš pohodlný nákup