7 tipů, co se starým povlečením

Přemýšlíte nad novým povlečením, ale je vám líto vyhodit to staré? Nevyhazujte ho, ale zužitkujte dál. A pak si užijte to heboučké nové povlečení, které jste si vybrali.

 

1. Věnujte staré povlečení potřebným

Všimli jste si na sídlištích nebo u supermarketů kontejnerů na sběr šatstva? Vhoďte vyprané a zabalení povlečení do nich. Dostanete se tak k lidem, kteří ho ještě užijí. Povlečení také můžete odnést přímo do charity nebo se poptat v azylových domech pro matky s dětmi.

 

2. Ochraňte věci před poškozením

Ať už potřebujete přikrýt nábytek před malováním, přehodit něco přes autosedačku, když převážíte psa, nebo zachránit kufr auta před ušpiněním při převážení zeleniny ze zahrádky či vyměněných pneumatik, staré povlečení vás díky svým rozměrům zachrání.

 

3. Zahřejte pejsky

S nadcházející zimou začne být pejskům v útulcích zima. Jednotlivá zařízení protože nadšeně kvitují jakoukoliv výpomoc v podobě starých dek a povlečení, kterými vycpou boudy. Kromě toho šetří staré povlečení peníze za jednorázové podložky a chrání pejsky před vznikem otlaku při ležení na tvrdém podkladu.

 

4. Vyšperkujte si domov

Pokud je povlečení vyrobeno z pevnějšího materiálu a má přijatelný motiv, zkuste si z něj ušít ubrus či prostírání. Pustit se také můžete do ušití malých dekoračních polštářků třeba plněných voňavou levandulí.

 

5. Připravte dětem nezapomenutelnou oslavu

Využijte staré povlečení místo skákacích pytlů během dětské oslavy narozenin. Děti se skvěle vyřádí. Nebo jim z něj spíchněte originální kostým na karneval či halloweenskou besídku.

 

6. Využijte staré povlečení na skladování

Potřebujete uskladnit brambory nebo seno pro morčata? Staré povlečení jako když najdete. Díky pevnosti unese i vyšší váhu skladovaných potravin, je prodyšné a oproti jutovým pytlům s řidšími oky okolo něj nehrozí nepořádek.

 

7. Staré povlečení využijete při úklidu

Natrhejte staré povlečení na kousky a využijete ho při každodenní údržbě domácnosti. Kousky látky vám poslouží jako prachovka, větší kusy jako hadry na vytírání podlahy a povlečením také skvěle vyleštíte okna.

 

Už jste se v duchu se starým povlečením rozloučili? Prohlédněte si naši nabídku ložního prádla v krásných barvách a vyberte si své nové povlečení.

Online katalog

V novém katalogu naleznete tipy na Jaro 2024.

Nápady pro útulnější domov

Naše autorky pro vás připravují blog plný zajímavých článků. Ať už hledáte inspiraci v bytovém designu, šikovné rady do domácnosti, vyzkoušené recepty nebo návody na vyrábění dekorací.

Newsletter
Novinky a akce
na váš e-mail

Detaily o zpracování osobních údajů naleznete zde.

Katalog produktů
Léto 2024
16 000 výdejních
míst
a mnoho výhod
pro váš pohodlný nákup