Jak si poradit se skvrnami na sedačce

Možná nějaký ten flíček na sedačce běžně neřešíte. Ale když má přijít návštěva, jako kdyby byla najednou skvrna větší, viditelnější a sedačka celkově špinavější. Všechno přehozením deky přes sedačku nevyřešíte.

 

Pokud máte dostatek času, zkuste skvrnu vyčistit svépomocí.

Drobné skvrny od kávy či jídla zvládnete vyčistit hadříkem, jedlou sodou, kuchyňskou solí nebo pomůže citrónová šťáva, která má dezinfekční účinky. Můžete vyzkoušet přetřít sedačku hadříkem namočeným v roztoku vody s octem v poměru 1:1. Trvalejší skvrny dobře vyčistí trocha pracího prášku nebo gelu rozpuštěného ve vodě.

 

Jak si poradit s nejčastějšími skvrnami od:

Kávy - při rozlití reagujte hned. Posypte čerstvou skvrnu solí, jemně vetřete a nechte působit. Potom setřete houbičkou.

Piva -  skvrna půjde vymýt teplou vodou, kterou smícháte s trochou pracího prášku.

Krve - nepoužívejte teplou vodu, potřete nečistotu studenou vodou a potom se ji pokuste vyčistit vlažnou mýdlovou vodou. U starších skvrn nejvíce zabírá roztok deci vody smíchané s jednou lžičkou citronové šťávy, který vetřete do skvrny a postupujte od okrajů po střed.

Propisky- se zbavíte směsí lihu s benzinem, kterou koupíte třeba v lékárně. Ideálně nejdřív otestujte chování roztoku na méně viditelném místě potahu.

Žvýkačky -  na žvýkačku postačí třít ledem. Žvýkací guma bude vlivem mrazu tuhnout a drolit se, takto v pohodě odstraníte celou žvýkačku. 

Objevit se samozřejmě mohou časem neodstranitelné skvrny, vysezená místa, praskliny, stopy od domácích mazlíčků. Překrývání dekou bylo řešení našich babiček, dnes máme na výběr řadu lepších možností. Jednou z nich koupě napínacího potahu. Nábytek si zachová svůj původní tvar a přitom dostane úplně nový kabát. Potah můžete kdykoliv sundat a vyprat v pračce, takže odpadá věčné čištění s hadříkem, či houbičkou a přemýšlení, která chemie je vhodná či nikoliv.

 

 

Online katalog

V novém katalogu naleznete tipy na Jaro 2024.

Nápady pro útulnější domov

Naše autorky pro vás připravují blog plný zajímavých článků. Ať už hledáte inspiraci v bytovém designu, šikovné rady do domácnosti, vyzkoušené recepty nebo návody na vyrábění dekorací.

Newsletter
Novinky a akce
na váš e-mail

Detaily o zpracování osobních údajů naleznete zde.

Katalog produktů
Léto 2024
16 000 výdejních
míst
a mnoho výhod
pro váš pohodlný nákup