Jídelna v nových šatech

Není nic neobvyklého, že každé bytové zařízení začne po čase vykazovat stopy opotřebení. Zvláště v domácnostech s dětmi a domácími mazlíčky není nouze o nějaký ten šrám. Máte dvě možnosti – vyhlédnout si nový nábytek a investovat do nákupu, nebo se pokusit o záchranu stávajícího.

Vlastníte-li čalouněné židle, nabízí se zajímavá pomoc. Pořiďte si nové elastické potahy, s nimiž je proměna velice snadná. Látka je vyrobena unikátní technologií, která materiálu zajišťuje roztažitelnost do šířky i do výšky. Díky tomu se potah perfektně přizpůsobí jakémukoli tvaru židle. Stačí ho jen natáhnout – a jít uvařit něco dobrého…
 
JAK NA TO
My jsme vyzkoušeli proměnu pomocí luxusních italských potahů s plastickým reliéfem z kolekce GAICO 3D. Jsou vyrobeny z žakárového elastického úpletu, který ochrání nejen vaše židle, ale rovněž sedačku nebo křesla. Koupit si můžete hned celý set. V nabídce jsou různé kvality provedení a celá řada barevných variací. 
 
A přidáváme ještě jeden malý nápad. Na židle si ušijte praktickou kapsu, do které se vejde ledacos, co na stůl nepatří a přitom to zůstane pěkně při ruce. Romantický design dokončete jemnými odstíny. Děti si do ní schovají drobné hračky nebo nezbytné vlhčené ubrousky, pro dospělé tady mohou odpočívat například brýle. Každému můžete vyrobit vlastní kapsu a zajistit si tak vlastně neměnný zasedací pořádek. 

MAŠLE PRO UPEVNĚNÍ KAPSY 

  1. Z vyztuženého prošívaného materiálu ušijte jednoduchou obdélníkovou kapsu, jejíž velikost přizpůsobte šířce opěradla vlastní židle. 

  2. Zadní díl kapsy je třeba vyztužit pruhem materiálu,v jehož zadní části vznikne tunýlek pro provléknutí stuhy nebo bavlněného popruhu. 

  3. Díly sešijte z lícové strany a švové přídavky po celém obvodu skryjte a začistěte pomocí šikmého lemovacího proužku.

  4. A máte hotovo. 

 

 

ODKLÁDACÍ KAPSA NA ŽIDLI

Velikost – 34 × 25 cm

Materiál – 40 cm/140 cm š. 100% polyesterového proševu v růžové barvě (např. růžový prošev s kolečky zakoupíte za 174 Kč na www.dumlatek.cz); 270 cm oboustraně podehnutého šikmého proužku v tmavší růžové barvě; 5 cm š. popruh nebo široká stuha na přivázání kapsy; nitě v barvě tkaniny

1. Nastříhání materiálu 

Oboustranná látka s prošíváním, výplní a rubovou stranou začištěnou látkou v podobné barvě jako je líc, je ideální pro ušití kapsy. Bude skvěle držet tvar a hlavně, kapsu není třeba podšívkovat.

2. Nastříhejte přední a zadní stranu kapsy. 

Pro zadní díl obdélník velký 36 × 27 cm, pro přední díl obdélník velký 54 × 27 cm. Pro vyztužení horní části zadního dílu a pro vytvoření tunýlku na stuhu nastříhejte pruh široký 36 cm a vysoký 14 cm. Na všech stranách je počítáno s 1 cm na švové přídavky.

3. Přední díl 

Šířku dílu rozměřte následovně – 10 cm pro bok kapsy + 34 cm pro základní díl kapsy + 10 cm pro druhý bok kapsy. Nyní pracujte z lícové strany – přehněte do rubu obě vyznačené vertikály oddělující středových 34 cm a těsně v těchto hranách látku prošijte. Potom olemujte šikmým proužkem horní část kapsy. Boční přídavky rozdělte vertikálně v polovině, složte je dospod předního dílu a zažehlete pomocí navlhčené látky. Výsledný díl bude mít velikost 36 × 26 cm, bude tedy odpovídat velikosti zadního dílu. Složené boční přídavky prostehujte těsně nad spodní části dílu.

4. Dokončení 

 Zadní a přední díl položte rubem k sobě a zkontrolujte, zda jsou shodně velké. Pravou stranu, spodní a levou stranu v kraji prostehujte. Pak kraje sešijte entlovacím stehem. Nakonec tyto tři strany začistěte šikmým lemovacím proužkem. Je třeba prošít všechny materiály najednou. Nejprve si olemování nastehujte, abyste měli jistotu, že zachytíte i rubovou stranu proužku. Dejte pozor, abyste do bočních švů nepřišili prošité hrany předního dílu. Směrem k dolnímu levému a pravému rohu předního dílu budete šikmým proužkem začisťovat celkem 4 vrstvy materiálu.

5. Upevnění kapsy 

Obdélník pro vyztužení horní části zadního dílu celý olemujte šikmým proužkem. Potom ho podélně přehněte a lícovou stranou nahoru přeložte přes horní, nezačištěnou hranu zadního dílu. Na zadní straně tašky prošijte tunýlek v odstupu 6–7 cm, zbytek obdélníka přehněte dovnitř tašky a těsně za bočním olemováním ho ručně přišijte k postranním švům. Nakonec provlékněte tunýlkem stuhu na zavázání kapsy kolem opěradla židle.

 

  

 

 

Online katalog

V novém katalogu naleznete tipy na Vánoce.

Inspirujte se

Naši autoři spolu s vámi, našimi zákazníky, společně vytvářejí magazín plný rad, návodů, receptů a inspirací... Jste zvědaví, co je nového?

Newsletter

Novinky a akce

na váš e-mail

Detaily o zpracování osobních údajů naleznete zde.

Katalog produktů

Advent 2021

6577 výdejních
míst

a mnoho výhod
pro váš pohodlný nákup