Na zdraví!

Podzim představuje pro milovníky vína nejzajímavější období roku. Jen co skončí vinobraní, jsou tu dva velké vinařské svátky. 11. 11. Svatomartinské víno a o pár dní pozdě, třetí čtvrtek v měsíci, Beaujolais. S produkty BANQUET si můžete užít každou lahev, od jejího otevření až po skladování.

 

1. Krok - otevření

Nejprve se musíte do lahve s lahodným mokem dostat. Jde to samozřejmě několika způsoby, od sofistikovaného vývrtkou, přes proražení třeba vařečkou, až po uražení hrdla. Samozřejmě vývrtka je ten nejlepší způsob. Vynález vývrtky se datuje počátkem 17. století. Jako první si nechal patent na vývrtku připsat v roce 1795 reverend Samuel Henshall z Middlesexu ve Velké Británii. Mezi ženami je asi nejoblíbenější klasika s křidélky. Stačí vývrtku zašroubovat, zmáčknout křidélka k sobě a korková zátka sama bez velkého úsilí vyjede.

Tutovka je také číšnická vývrtka. Manipulace s ní vyžaduje jistou zručnost, ale na druhou stranu práce s ní vypadá velice efektně. Na otevření vám stačí jedna ruka.

 

2. Krok - nalévání

Pokud vybíráte sklenice na víno, je lepší zvolit co nejtenčí sklo, aby mezi Vašimi ústy a vínem byla co nejtenčí překážka. Samozřejmostí by pak měl být stabilní podstavec sklenice. Sklenice vybírejte podle typu vína. Pro červená vína se hodí větší sklenice, pro bílá a růžová volte raději menší. Při větší party vám pak přijdou vhod značkovače na sklenice, díky kterým si snadno poznáte tu vaši. A nebo víno, které z ní koštujete.

Pro přesné nalévání doporučujeme nálevky s uzávěrem. Nálevka je velmi užitečná pro snadné a přesné nalévání tekutiny a díky uzávěru vám nebude tekutina vystavena přívodu vzduchu a zachová si tak své kvality.

3. Krok

Ne vždy se vám podaří lahev najednou vypít. Navíc pokud chcete „koštovat“ více lahví najednou, přijde vám vhod i zátka. Samozřejmě můžete zkusit napasovat zpátky korkový špunt, ale ne vždy to jde. Mnohem lepší službu vám udělá vakuová pumpa. Díky této pumpě lze odsát přebytečný vzduch z lahve a víno tak můžete uchovat déle pro další konzumaci. Sami si teď můžete otevřít lahev, i když víte, že ji nedopijete.

 

Na zdraví.

Přeje decoDoma

Online katalog

V novém katalogu naleznete tipy na Vánoce.

Adventní inspirace

Naši autoři spolu s vámi, našimi zákazníky, společně vytvářejí magazín plný rad, návodů, receptů a inspirací... Jste zvědaví, co je nového?

Newsletter

Novinky a akce

na váš e-mail

Detaily o zpracování osobních údajů naleznete zde.

Katalog produktů

Advent 2021

6577 výdejních
míst

a mnoho výhod
pro váš pohodlný nákup